AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, TGRT Haber canlı yayınına konuk oldu. Burada, Gazeteci Fatih Atik’in sorularını yanıtlayan Şahin, emeklileri yakından ilgilendiren bir çıkışa imza attı.

“ÇALIŞMALAR VAR, CUMHURBAŞKANIMIZ PAYLAŞACAK”

Programda “Emekliler bir sürpriz bir müjde bekliyor emekliler. Var mı bu yönde bir alıştırma?” sorusuna yanıt veren Şahin, “Biz her zaman milletimizin beklentileri, şikayetleri doğrultusunda siyaset yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Vatandaşımızın gündeminde ne varsa, derdi ne ise onu masamıza koyuyoruz. Bu mesele ile ilgili de çalışmalar var. Araştırmalar olgunlaşınca sayın Cumhurbaşkanımız kamuoyu ile paylaşacaktır” ifadelerini kullandı.

“ÇÖZÜMÜ BİZDEN BEKLEMELERİNDEN MEMNUNUZ”

Bu konudaki beklentilerin farkında olduklarını açıklayan Şahin, “Beklentileri daima karşılamış bir siyasi anlayışa sahip olduğumuzu unutmayalım. Şu an aralıksız çalışmalarımız var. Bu konuda çok manâlı adımlar attık fakat görüyoruz ama hala serzenişler var. Bunlara yargı veriyoruz. Bizimle bunu paylaşmalarından memnunuz. Sorunun çözümünü bizden beklemelerinden memnunuz” dedi.

EMEKLİ MAAŞLARINDA SON KOŞUL

Türkiye’de SSK ve Tahvil-Kur emeklileri ile memur emeklileri en son ocak ayında yüzde 49,25 oranında zam almıştı. minimum SSK ve Bono-Kur emekli maaşı da 10 bin liraya yükseltilmişti. Emekliler için zam yılın ikinci yarısında her yerde gündeme gelecek. SSK ve Bağ-Kur emeklileri enflasyon artış oranı kadar, memur emeklisi ise bu oranın dışında toplu sözleşmenin farkı da eklenerek yeni bir değerlendirmeye tabi tutulacak. 2024 için yeni emekli maaşları temmuz ayından itibaren geçerli olacak.

Emekli Zammı Politika Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur