Ulaştırma ve Altyapılar Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 2024 Emekliler Yılı kapsamında bakanlığa ait trenlerde emeklilerin yüzde 10 kesik gezi edeceğini açıkladı.

EMEKLİLERE TREN BİLETLERİNDE YÜZDE 10 İNDİRİM

Bakan Uraloğlu, “Emeklilerimizin ekonomik, konforlu ve kuytu bir şekilde seyahatlerini temin etmek üzere yüksek çabuk, ana hat ve bölgesel trenlerimizde yüzde 10 indirim uygulamasını başlatıyoruz.” sözleri ile müjdeyi duyurdu.

Bu gece başlıyor: Emekliye trende yüzde 10 indirimUlaştırma ve Altyapılar Bakanı Abdulkadir Uraloğlu

EMEKLİ OLDUĞUNU BILDIREN DOKÜMAN YETERLİ OLACAK

Bu gece yarısından itibaren emeklilere yönelik uygulanmaya başlayacak olan yüzde 10 indirimden adet edinmek için e-devlet üzerinden ya da bir resmi kurumdan alınacak emekli olunduğunu bildiren belge yeterli olacak. Söz konusu indirim bütün emeklileri kapsarken, sene her tarafında geçerli olacak.

BAYRAMDA TRENLERE EK SEFER

Uraloğlu ayrıca, yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle çoğalan yolcu talebini yerine getirmek için gerekli önlemlerin alındığını da söyledi. Bakan Uraloğlu açıklamasında, bayram tatili ve okullardaki ara tatili kapsayan 5 -15 Nisan tarihleri aralarında ilave yüksek hızlı tren seferleri ve diğer trenlerde kapasite artışına gidildiğini belirtti. Uraloğlu, “Yüksek hızlı tren hatlarında 5 Nisan’dan itibaren başlayacak ilave seferlerle 18 bin 84 koltuk kapasitesi artışı sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Bu gece başlıyor: Emekliye trende yüzde 10 indirim

Öte yanlamasına ilave seferlerle birlikte jurnal müşterek sefer sayısı, Ankara-İstanbul hattında 13’ten 14’e, Konya-İstanbul hattında 4’ten 5’e yükselecek. Ankara-Konya hattında cuma ve pazar günlerine ek olarak cumartesi için de sefer konulacak. Yüksek çabuk trenlerdeki yeni seferler tatil dönemi ardından da devam edecek.

Kaynak: Haberler.com / Ekonomi

Abdülkadir Uraloğlu Ulaşım Hayat Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur