Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan‘da düzenlenen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, Gabar’da Türkiye‘nin en nitelikli petrolünü ürettiklerini ve yarın (bugün) üretimde bir rekor kıracaklarını söyledi.

Bakan Bayraktar, Erzincan Belediyesi tarafından belediye binasında düzenlenen toplu bayramlaşma programına katıldı. Kentteki protokol üyeleri ve vatandaşlarla bir araya gelen Bayraktar, programa katılanların Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Enerji Bakanı Bayraktar: Gabar'da rekor kıracağız

İLİÇ’TEKİ MADEN FACİASI

Bayraktar, burada yaptığı konuşmada, 13 Şubat’ta İliç’te meydana gelen maden kazasının üzerinden takriben 2 ay geçtiğini hatırlattı. O günden itibaren Erzincan’da, İliç’te olduğunu açıklayan Bayraktar, “İliç’te madenci kardeşlerimizi bulmakla alakalı ilk günden itibaren devlet olarak bütün imkanlarımızı seferber ettik. Oradaki ailelerle bir arada olduk. İnşallah bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

İliç’te bayramlaşma programına katılıp çalışmaları yerinde takip ettikten sonra yarın (bugün) Şırnak’a gideceğini anlatan Bayraktar, şöyle devam etti: “Gabar’da Türkiye‘nin en nitelikli ve en yüksek miktardaki petrolünü üretiyoruz. Dolayısıyla ayrıca orada yapılan çalışmaları yerinde inceleyeceğiz keza de yeniden orada vatandaşlarımızla bayramlaşacağız. 13 Şubat’ta maalesef acı bir kaza haberiyle uyandık, Erzincan’a geldik. koskocoman bir çaba var. Devlet tüm imkanlarıyla ilk dakikadan itibaren durum yerindeydi. Ilk Kez valimiz, ilgili bütün arkadaşlarımız, vekillerimiz oradalardı. Bizler de derhal olayın ardındaki durum yerine intikal ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız bizi bu konuyu çok yakinen peşine düşüp takip etmemizi talimatlandırdı. Ailelerle birebir ilgilenmemizi özellikle talimatlandırdı ve biz adeta orada onlarla büyük bir aile olduk.”

Enerji Bakanı Bayraktar: Gabar'da rekor kıracağız

“MÜREFFEH BİR ERZİNCAN’I İNŞALLAH BİR ARAYA GETİRECEĞİZ”

Erzincan’ın kendileri için çok kayda değer bir büyük kasaba olduğuna göze çarpan eden Bayraktar, “Erzincan, enerjide, madende fazla kıymetli kaynakları olan bir büyük kasaba. Dolayısıyla biz inşallah önümüzdeki dönemde buraya daha çok istihdam getirecek, buraya daha çok iş imkanı getirecek çalışmaları da benim bakanlığım namına yapacağımızı tarif etmek istiyorum.” dedi.

Bakan Bayraktar, 31 Mart seçimlerinin geride kaldığını hatırlatarak, “Belediye başkanımız bir kere daha sizlerin teveccühüyle ve oylarıyla bir dönem daha belediye başkanlığı yetkisini aldı. Biz daha önce de kendisiyle görüşüyorduk. İnşallah yeni dönemde onun projelerine biz de yardım olacağız. Bu destekle beraber o da can Erzincan’ı daha hoş, daha iyi bir kent haline getirmek için gece gündüz gayret edecek. Biz de ona takviye olmaya devam edeceğiz ve defalarca birlikte el birliğiyle daha güzel, daha yaşanabilir, daha müreffeh bir Erzincan’ı inşallah bir araya getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bayramların müstesna, insanların bir, beraber ve kardeş olduğunu hatırlatan günler olduğuna işaret eden Bayraktar, müstesna günde vatandaşla bir arada olmaktan hoşnutluk duyduğunu söyledi.

Enerji Bakanı Bayraktar: Gabar'da rekor kıracağız

“İNŞALLAH BUGÜN ÜRETİMDE BİR REKOR KIRACAĞIZ”

Türkiye‘nin önümüzdeki süreçte fazla daha hoş ve dinç bir ülke olacağına dikkati çeken Bayraktar, şunları kaydetti: “Bizler Türkiye‘nin enerjide bağımsızlığını karşılamak için gece gündüz çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye‘nin petrolde ve doğal gazda dışa bağımlılığını bitirmek için Karadeniz’de denizin ortasında Sakarya gaz sahasından Türkiye bugün kendi doğal gazını üreten bir ülke oldu. Bir dönem adı terörle anılan, girilemez denilen Gabar, çok şükür bugün petrolle anılıyor. Artık orası fazla daha tehlikesiz ve biz orada Türkiye’nin en kaliteli petrolünü üretiyoruz. İnşallah yarın (bugün) üretimde bir rekor kıracağız. Bunu da inşallah oradan tüm milletimizle paylaşmış oluruz. Dolayısıyla Türkiye her alanda bu yeniliklerle yoluna kararlılıkla devam ediyor.”

Bakan Bayraktar, konuşmasının arkasında bitmiş belediye başkanı seçilen Bekir Aksun’u makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Bayramlaşma programına, Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Veli Tarakcı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu, Vakıflar Genel Müdürü Sinan Aksu, AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

31 Mart Lokal Seçim Sonuçları İçin Tıklayın Kaynak: AA / Politika

Alparslan Bayraktar Erzincan Türkiye Enerji Politika Ekonomi Güncel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur