Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan yer sarsıntısı bölgesine ilişkin karar geldi. Yer Sarsıntısı etkilerinin devam etmesiyle avans ödemelerine ilişkin askıya alma kararı uzatıldı. Zaman içerisinde ise temerrüt faizi uygulanmayacak.

EPDK'dan deprem bölgesine ilişkin karar! Ödemeler ertelendi: Faiz uygulanmayacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun yer sarsıntısı bölgesine ilişkin aldığı karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

EPDK’DAN ZELZELE BÖLGESİNE İLİŞKİN KARAR!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilerinin devam etmesi sebebiyle, mucizevi hal kararı alınan ya da afet bölgesi ilan edilen şehirlerde faaliyet bildiren dağılma lisansı sahibi tüzel kişiler, görevli miktar şirketleri, Organize Sanayi Bölgelerinin (OSB) aracısız olarak ya da dolambaçlı olarak ortağı olduğu tedarik şirketlerinin avans ödemelerine ilişkin durdurma ve bu süre her tarafında piyasa işletmecisi ve katılımcısına temerrüt faizi uygulamama kararını uzattı.

EPDK'dan deprem bölgesine ilişkin karar! Ödemeler ertelendi: Faiz uygulanmayacak

ÖDEMELER ERTELENDİ: FAİZ UYGULANMAYACAK

EPDK’nin konuya ilişkin komite kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

EPDK'dan deprem bölgesine ilişkin karar! Ödemeler ertelendi: Faiz uygulanmayacak

Buna tarafından, 30 Eylül’e değin, mucizevi hal kararı alınan veya afet bölgesi duyuru edilen şehirlerde etkinlik bildiren dağılma lisansı sahibi tüzel kişiler, görevli arz şirketleri, OSB’lerin aracısız olarak ya da dolambaçlı olarak ortağı olduğu miktar şirketleri için Elektrik Piyasası Eşitleme ve Barış Yönetmeliğinin 132/Ç maddesinin birinci fıkrasında belirli avans ödeme bildirimlerinde yer alan bedellerin, ilgili fatura dönemine ilişkin fatura son ödeme tarihine değin ertelenmesine, avans ödemelerinin ertelendiği zaman her tarafında piyasa işletmecisi ya da piyasa katılımcısına temerrüt faizi uygulanmamasına karar verildi.

1 NİSAN’DA YÜRÜRLÜKTE

Söz konusu karar, 1 Nisan’da yürürlüğe girecek. sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur