Bursa’ya gelen Her Tarafta Huzur Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, özel bir otelde düzenlenen toplantıda basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıya Her Yerde Rahat Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın, Tekrar Kolaylık Partisi İl Başkanı Murat Kolancı ile ilçe belediye başkan adayları da katıldı.

“HİÇ KİMSENİN GÖLGESİNDE YÜRÜYEN BİR PARTİ DEĞİLİZ”

Siyasi tavrının net olduğunu ve 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlere kimsenin gölgesi aşağı girmeyeceklerini söyleyen Erbakan, hiçbir ittifakta yer almadıklarının altını çizerek, “Faydalı icraatlarda, milletin hayrına olacak adımlarda da yardım olduk. Bundan daha sonra da yine benzer tavrımıza devam edeceğiz. Muhalefetin de iktidarın da hangi partiden olursa olsun, doğrusuna dürüst, yanlışına hatalı diyeceğiz. Doğrunun yanında duracağız. Natürel hiç kimsenin gölgesinde yürüyen bir parti değiliz. Kendi gücüyle, kendi adaylarıyla, kendi logosuyla, kendi tercih kampanyasıyla, müstakil bir şekilde seçimlere giriyoruz ve milletimizin desteğini istiyoruz. Dolayısıyla hiç kimsenin gölgesinde yok, Ulusal Bakış çizgisindeyiz” diye konuştu.

“DEFALARCA AYNI HİKAYELER FAKAT ENFLASYONUN DÜŞECEĞİ FALAN DEĞIL”

Hükümetin izlediği ekonomi politikasını da eleştiren Erbakan, “Türkiye’de ürettiğin bir ürünü, üretmek için kullandığın ham maddenin malzemesinin yüzde 82’sini ithal ediyorsun. Yerli malı, Türk malı damgası ürün, yüzde 82 oranında ithal. Dış ticaret açığı 110 milyar dolar. İthalata bağımlı ekonomide, döviz arttıkça enflasyon da patlayacak demektir. Her bahar, ‘Bu bahar enflasyon düşüyor.’ Her yaz, ‘Bu yaz sonu enflasyon düşüyor.’ Her yıl, ‘Bu sene sonunda enflasyon düşüyor.’ Her Zaman benzer hikayeler ama enflasyonun düşeceği falan yok. bir kere Merkez Bankası, ‘Yıl sonunda dolar 40 lira olacak’ diyor. Orta vadeli programda, hükümet, ‘Yıl sonunda dolar 45 lira olacak’ diyor. Doların 45 lira olduğu bir ülkede enflasyon düşer mi Allah aşkına? Bu şartlarda arzu sınırı, 19 bin lirayı geçmiş. Sefalet sınırı, 53 bin lira olmuş. Siz emekliye 10 bin lira maaş veriyorsunuz. İşçiye 17 bin veriyorsunuz. Zaten bütün en düşük ücretli ve milyonlarca emekli, arzu sınırının aşağı, yoksulluk sınırının aşağı. Türkiye’de kaç hanenin evine ayda 53 bin liradan artı bir gelir giriyor? Halkın yüzde 85’i yoksul, yüzde 44’ü de aç. Bunun göstergesi, ispatı; kredi kartı ve banka kredisi borçlarıdır” diye konuştu.

“AHLAKLI BELEDİYECİLİK BOLLUK DEMEKTİR”

Yerel yönetimlerin önemine dikkat çeken Erbakan, Ulusal Bakış ve ahlaklı belediyeciliğin bununla birlikte bolluk olduğunu söyleyerek, “1995’te Konya Büyükşehir Belediyesi ne yaptı? Hükümete çağrıda bulundu, ‘Kendimden önceki bütün borçları ödedim. Üzerine hizmetlerimi de yaptım. Üstüne diğer taraftan para birikti. Eğer hükümet olarak paraya ihtiyacınız varsa, Dünya Bankası’ndan, IMF’den faizle borç almayın” dedi. Dünyada bunun diğer bir örneği yok. Aynı belediye, benzer şehir halkı, gömleği çıkarınca bu sefer 1 ayda borç faizine verdiği para, 6 bin personelinin maaşından daha pozitif. Boğazına kadar borca doymuş. Ama Ulusal Görünüm’ün ahlaklı belediyeciliği seslenmek; denk bütçe demektir, borç ve faiz olmaması demektir ve bolluk demektir” dedi.

Baştan Rahat Partisi Fatih Erbakan Finans Politika Ekonomi Güncel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur