31 Mart seçimlerinin kaderini belirleyen yaşam pahalılığı ve ekonomik sorunlar Türkiye gündeminden düşmezken, Cumhurbaşkanı Erdoğan yaşanan sıkıntıların haberdar olduklarını belirtip çözüm için net ifadeler kullandı.

“PROGRAMIMIZI KARARLILIKLA YÜRÜTÜYORUZ”

SOSYAL MEDYA platformu X üzerinden paylaşım yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ekonomide hedeflerimize varmak için para, maliye ve gelirler politikalarımızı ve programımızı düzen içinde, kararlılıkla yürütüyoruz. Bizim amacımız, geçici rahatlamalarla sorunu ötelemek veya popülizme meyletmek yok 85 milyonun tamamı için daimi rahat artışını sağlamaktır. Bundan geriye doğru dönüş olmayacaktır.

“ENFLASYON YAZ AYLARINDAN İTİBAREN DÜŞÜŞE GEÇECEK”

Enflasyon oranlarının genel olarak öngörülerimizle uyumlu, fakat yiyecek ve hizmetler gibi bir takım alanlarda hâlâ yüksek seyrettiğinin farkındayız. Takvim enflasyon yaz aylarından itibaren inşallah düşüşe geçecektir.

“DAHA ÖNCE YAPTIK, İNŞALLAH YİNE BAŞARACAĞIZ”

Yaşam pahalılığı ve geçim sıkıntısını çözmek için zorunlu adımları atıyoruz. Doğru politikalarla enflasyonu tek haneye düşürmekte kararlıyız. Bunu daha önce yaptık, inşallah yeniden başaracağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amacımız 85 milyonun kalıcı refah artışını sağlamaktır, bundan geriye dönüş yok

Ekonomi Maliye Finans Politika Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur