Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek aralarında yerel seçimler öncesinde büyük bir kriz yaşandığı ve iplerin kopma noktasına geldiği bahis edildi. Erdoğan ile Şimşek arasındaki gerilimin ‘küresel’ güçlerin devreye girmesi ile yumuşadığı öne sürüldü.

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN YANIT GELDİ

Bir Takım basın yayın organlarında yer alan laf konusu haberlere ilişkin İletişim Başkanlığından bir tanımlama geldi. Dezenformasyonla Çaba Merkezi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Mehmet Şimşek arasında kriz yaşandığı iddialarını yalanladı.

“ERDOĞAN-ŞİMŞEK” KRİZİ İDDİASI YALANLANDI

Kurumdan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Bazı basın yayın organlarında bulunan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Yıldırım aralarında kriz ortaya çıktı ve kriz küresel sistemin devreye girmesiyle çözüldü” iddiası içten değildir.

“HERHANGİ BİR GERGİNLİK YAŞANMAMIŞTIR”

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Define ve Maliye Bakanı Mehmet Yıldırım aralarında iddia edildiği gibi herhangi bir stres yaşanmamıştır.

“PROGRAM KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLECEKTİR”

Ülkemiz ekonomisinde yol haritasını belirleyen Orta Vadeli Program ve 12’nci Kalkınma Planı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonradan da kararlılıkla sürdürülmeye devam edecektir.”

İletişim Başkanlığı: Erdoğan ile Şimşek arasında seçim öncesi kriz yaşandığı iddiası doğru değil

İletişim Başkanlığı: Erdoğan ile Şimşek arasında seçim öncesi kriz yaşandığı iddiası doğru değil

31 Mart Yerel Seçim Sonuçları İçin Tıklayın

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Define Ve Maliye Bakanı Recep Tayyip Erdoğan Orta vadeli program Mehmet Yıldırım Ekonomi Maliye Finans Politika Ekonomi Güncel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur