Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bakanlarla bir araya geldiği toplantıda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek‘in elektrik ve doğalgazda devlet katkısına tepki gösterdiği, emeklilere bahşedilen bayram ikramiyesine de sert çıkıp “Bayram ikramiyesi nedir? Böyle bir şey dünyanın neresinde görülmüş” dediği iddiası kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

İDDİAYA YANIT CUMHURBAŞKANLIĞINDAN GELDİ

Erdoğan’ın Bakan Yıldırım’e “Yoksulları öldürdün” sözleriyle tepki gösterdiğini öne süren haberlere cevap ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden geldi. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Define ve Maliye Bakanı Mehmet Yıldırım aralarında, elektrik ve doğal gazdaki devlet katkısı ile emekli ikramiyeleri konusunda tartışma yaşandığına yönelik iddiaları yalanladı.

“KABİNE ÖNCESİ YA DA SONRASINDA BÖYLE BİR DİYALOG YAŞANMADI”

Merkezin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Yıldırım arasında, elektrik ve doğal gazda yapılan devlet katkısı ile emeklilerin ikramiyeleri konusunda kavga yaşandı” iddiasının dürüst olmadığı, Erdoğan ile Yıldırım aralarında kabine toplantısı öncesi ya da sonrasında böyle bir diyaloğun yaşanmadığı belirtildi.

“BAKANLIK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK”

Elektrik faturalarında birinci kademede yüzde 50, doğal gazda ise yüzde 75’lik devlet desteğinin devam ettiği hatırlatılan açıklamada, keza emeklilere bahşedilen bayram ikramiyelerine 2024 yılında yüzde 50 zam yapıldığı bildirildi. Açıklamada, “Define ve Maliye Bakanlığı, bahse konu asılsız iddiaları ortaya atanlarla ilgili suç duyurusunda bulunacaktır. Kamuoyunu tercih öncesinde manipüle etmek nedeniyle ortaya atılan mesnetsiz iddialara itibar etmeyiniz.” ifadelerine yer verildi.

Erdoğan ile Şimşek'in emekli ikramiyeleri nedeniyle tartıştığı iddiasına İletişim Başkanlığından yalanlama

Kaynak: AA / Aktüel

Recep Tayyip Erdoğan Mehmet Yıldırım Politika Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur