İş dünyasının bir araya geldiği sosyal medya platformunda bir vatandaşın paylaştığı küflü çikolata fotoğraflarına verdiği skandal yanıtla gündeme gelen Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, gelen tepkiler üstüne Patiswiss firmasındaki CEO’luk görevinden istifa etmişti. Görevi eşine devreden Tunaoğlu ile ilgili iddiaların ise ardı arkası kesilmemişti.

“YÜKSEK LİSANSI SAHTE” İDDİASI

Tunaoğlu’nun CV’sinde bulunan “Hacettepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans programını 2011-2013 yılları aralarında tamamladı” beyanının gerçeği yansıtmadığı bahis edilmişti. Üniversitenin web sitesinde söz konusu programın ilk mezunlarını 2015 yılında verdiği bilgisi yer alırken, Hacettepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Erdi Daşdemir de X hesabından “Elif Aslı Yıldız’ın Linkedin’indeki ‘2011-2013 Hacettepe End. Müh. Yüksek Lisans bilgisi’ doğru değildir. Böyle bir mezunumuz yoktur. Program birincil mezununu 2015’te vermiştir” mesajını paylaşmıştı.

Eski Patiswiss CEO'su Tunaoğlu'yla ilgili yeni iddia! Çalışanlarına mobbing yapıp, azarlamış

MARKA İSMİ İÇİN İZİN ALINMAMIŞ

İsviçre‘deki Patiswiss AG çikolata şirketi de, Türkiye’deki Patiswiss Çikolata ile hiçbir ilgilerinin olmadığını, marka adlarının izinsiz kullanımıyla ilgili daha önce şikayette bulunduklarını ve yasal operasyon başlattıklarını açıklamıştı.

“FAZLA KOMİKSİNİZ VALLA NE DİYEYİM”

Şubat ayında sendikalı çalışanları işten çıkarmasıyla gündeme gelen Tunaoğlu, X hesabından “Çok komiksiniz valla ne diyeyim, abes vaktiniz çoktur sizin, siz eğlenin” ifadelerini kullanmıştı. Tunaoğlu, devamında da “Ben elektrik elektronik mühendisiyim. Yıllardan Beri Aselsan’da çalıştım. Kısa devre niçin çıkar, mükemmel bilirim. O yüzden elektrik panolarımıza ulaşamadınız” yazmıştı.

Eski Patiswiss CEO'su Tunaoğlu'yla ilgili yeni iddia! Çalışanlarına mobbing yapıp, azarlamış

ÇALIŞANLARINA MOBBİNG YAPTIĞI İDDİA EDİLİYOR

Tunaoğlu ile ilgili son iddia ise bardağı taşıran cinsten oldu. Birkaç ay önce yayımlandığı ortaya meydana çıkan bir haberde Tunaoğlu’nun çalışanlarına mobbing yaptığı öne sürüldü. Haberde işçiler, Tunaoğlu’nun kendilerine bağırıp çağırdığını, azarladığını anlatıyor. İşçiler, “Zelzele döneminde de çok artı depremzede işe alındı. Bunun bile çok artı reklamı yapıldı sosyal medyada. Bu arkadaşlara güya lütuf yapılıyormuş gibi davranılıyor. En ufak hareketinde bu hatırlatılıyor” ifadelerini kullanıyor.

TUNAOĞLU GÖREVİ BIRAKMIŞTI

Hatırlanacağı üzere seri yaptığı skandal talimatlar sonrası Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu görevi bıraktığını sosyal ağ hesabından açıklamıştı. Tunaoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:”Her şeyin önüne koyduğum tüketicilerimizden birini, hatalı bir cevapla üzdüm. Bilhassa her geçen yıl kadın istihdamını artırmayı, meslek hayatındaki eşitliğini savunmayı kendine görev edinmiş biri olarak hemcinsime vermiş olduğum yanlış cevabın savunması olmayacağını şüphesiz biliyorum. Bu yaptığımın çok yanlış bir tutum olduğunu sonuna kadar kabul ediyor, yaşanan bu nahoş hadise sebebiyle ilk kez kendisinden, sonrasında tüm tüketicilerimizden ve kıymetli kamuoyundan arkadaş canlısı bir şekilde özür diliyorum. Arkadaş Canlısı özrümün bir yansıması olarak bugün itibarıyla Idare Heyeti Başkanlığı görevimden ayrılıyorum. Atama değişikliği, Yönetim Kurulu kararıyla çarçabuk bildiri edilecektir.”

Kaynak: Haberler.com / 3.Sayfa

Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu İsviçre CEO Hukuk 3.Sayfa İş Dünyası Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur