Tarım ve Orman Bakanlığı’na ast Et Ve Süt Kurumu‘nda, ramazan öncesi et ve et ürünlerine istek arttı. Ayrı illerde mağazaların önünde uzun kuyruklar gözlenirken Et ve Süt Kurumu da ramazan ayı baştan başa mağazalarındaki et ürünlerini daha pozitif tüketiciye ulaştırma hedefiyle et üretimini artırdı ve alıştırma saatlerinde değişikliğe gitti. 14 ildeki 15 kombinada et üretimi 2 katına çıkarken, Ankara’daki Sincan Kombina Müdürlüğü’nde 25 ton olan günlük et üretimi 50 tona yükseltildi. Kurum mağazaları ramazan hazırlıkları zarfında sabah 08.00’den gece 23.00’e değin hizmet verecek.

Et ve Süt Kurumu'nda Ramazan için et üretimi 2 katına çıkarıldı, mağazalar gece 23.00'e kadar hizmet verecek

RAMAZAN BOYUNCA KIRMIZI ET FİYATLARI SABİTLENDİ

İstanbul ve Ankara’daki bir takım marketlerde de Et ve Süt Kurumu ile yapılan protokol gereği ramazan boyunca kırmızı et fiyatlarının sabitlenmesi kararı alındı. Bu doğrultuda ramazan ayı her tarafında İstanbul’daki marketlerde, dana kıymanın kilogram fiyatı 314 lira, dana kuşbaşının kilogram fiyatı ise 344 lira olacak şekilde sabitlendi. Ankara’da ise 450 liraya değin çıkan kuşbaşının fiyatı 324 liraya sabitlendi. Et ve Süt Kurumu’nda kıyma kilogram fiyatı 229 liradan, kuşbaşı kilogram fiyatı 259 liradan satılıyor.

Et ve Süt Kurumu'nda Ramazan için et üretimi 2 katına çıkarıldı, mağazalar gece 23.00'e kadar hizmet verecek

ÜRETİM VE MESAİ SAATLERİ 2 KATINA ÇIKARILDI

Et ve Süt Kurumu Sincan Kombina Müdürü İsmail Erim Köseoğlu, “Kurumumuzun ramazan mesaisi başladı. Her yıl olduğu gibi bu sene da kurumumuzun et ve et ürünleri, süt ve süt ürünlerine istek arttı. Kurum olarak bu süreçte zorunlu tedbirleri aldık. Tedarikten üretime, lojistikten pazarlama planlamalarımızı yaptık. Imal ve mesai saatlerimizi iki katına çıkardık. Daha pozitif tüketiciye ulaşmak adına mağaza egzersiz saatlerini sabahleyin 08.00’dan akşam 23.00’a değin genişlettik.

Mağazalarımızda kıymanın kilogram fiyatı 229 liradan kuşbaşı fiyatı da 259 liradan tüketicilerimize sunuluyor. İftardan sonradan da tüketicilerimize uygun fiyatla ürünlerimizi ulaştıracağız. Tüketiciler istedikleri saatte Et ve Süt Kurumu ürünleri için alışveriş yapabilecekler” dedi.

Et ve Süt Kurumu'nda Ramazan için et üretimi 2 katına çıkarıldı, mağazalar gece 23.00'e kadar hizmet verecek

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

Et ve Süt Kurumu Hayat Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur