Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yeni cins hemen olan ödeme sistemi FAST’te operasyon limitlerinin artırıldığını bildirdi. Buna göre para transferlerinde limit 50 bin liradan 100 bin liraya yükseltildi.

4 NİSAN İTİBARIYLA LİMİTLER GÜNCELLENDİ

Merkez Bankası duyurusunda, TCMB tarafından geliştirilen ve 8 Ocak 2021 itibarıyla kullanıma açılan yeni tür hemen olan ödeme sistemi FAST’in, Türkiye’de ödemeler alanında yarattığı reformcu yaklaşım ve tabaka servisleri ile günün her saati güvenli, seri ve kolay bir şekilde ödeme yapılmasına olasılık sağladığı, alışveriş işlemlerinde peşin para ve kartlı ödeme yöntemlerine alternatif bir usul olarak tez yaygınlaştığı belirtildi.

Duyuruda, şu ifadeler yer aldı:

“Aralık 2023’te planlanıp FAST katılımcılarına duyurulduğu üzere; kullanıcıların FAST sistemine gösterdikleri alaka ve ödemeler ekosisteminin devingen gereksinimleri göz önünde bulundurularak 4 Nisan 2024 itibarıyla FAST operasyon miktar limitleri; para transferlerinde 50 bin liradan 100 bin liraya, FAST-TR karekod kullanılarak gerçekleştirilecek dinamik doğrulamalı iş yeri ödemelerinde ise 100 bin liradan 250 bin liraya yükseltilecektir.”

Kaynak: AA / Ekonomi

Merkez Bankası Teknoloji İş Dünyası Finans Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur