İstanbul Şirinevler’de bayram nedeniyle ucuz baklava yemek yemek isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Vatandaşlar kilosu 84 lira olan baklavadan olmak için yaklaşık 1 saat boyunca kuyrukta bekledi.

CEVİZLİ BAKLAVANIN KİLOSU 84, FISTIKLI BAKLAVANIN KİLOSU 155 LİRA

İstanbul’da yakında olacak olan Ramazan Bayramı nedeniyle çoğu birey tatlı ve şeker alışverişine çıkıyor. Şirinevler’de ucuz baklava almak isteyen vatandaşlar ise 1 saat boyunca uzun kuyrukta beklemek zorunda kalıyor. Cevizli baklavanın kilosu 84 TL, fıstıklı baklavanın kilosu ise 155 TL’ye satılıyor.

Şirinevler'de Ucuz Baklava İçin Uzun Kuyruklar Oluştu

“1,5 SAAT OLDU HALA BEKLİYORUZ”

Ucuz baklava almak için bekleyen Akıllı Ateş, “Baklava alabilmek için 1,5 saat oldu hala bekliyoruz. Fiyatları piyasaya tarafından yerinde olduğundan nedeniyle biz de buradan alıyoruz.” diye konuştu.

Şirinevler'de Ucuz Baklava İçin Uzun Kuyruklar Oluştu

“BURADA BEKLEMEYE DEĞİYOR”

Baklava esnasında bekleyen Mehmet Aslantaş, “Ben de 1 saattir sırada bekliyorum. Fiyatlar açık havada tarafından gerçekten çok yerinde. Dıştan satılan baklavanın 3’te biri fiyatına burada baklava satılıyor. Cevizli baklavanın kilosu piyasada 300 TL’den altında değil. Burada kilosu 84 TL, burada beklemeye değiyor.” dedi.

Şirinevler'de Ucuz Baklava İçin Uzun Kuyruklar Oluştu

GEÇEN YIL KİLOSU 55 LİRAYDI

Öte yana aynı yerde geçen sene Ramazan Bayramı’nda cevizli baklavanın kilosu 55 liradan, 2022’de ise 42 liradan satılıyordu.

Şirinevler'de Ucuz Baklava İçin Uzun Kuyruklar Oluştu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Şirinevler İstanbul Yerel Ekonomi Güncel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur