Pandemi süreciyle beraber dünya genelini sarsan idareli krizin etkileri Türkiye’de de görülürken, yüksek enflasyon sebebiyle çoğu firma iflas bayrağını çekiyor.

KRİZ ONLARI DA VURDU

Ekonomik krizin vurduğu son işyeri ise bir dönem Süper Lig ekiplerinden Galatasaray ve Beşiktaş’a sponsor olan GKN Kargo oldu.

DURUŞMA NİHAİ KARARINI VERDİ

Ocak ayının ilk haftalarında İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nden konkordato başvurusunda bulunan GKN Kargo, içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan kurtulmak için zaman talep etmişti. Sunulan proje zarfında şirketin baştan toparlanabileceğine ikna olmayan mahkeme, parasal darboğaz yaşamış şirkete yaptığı komiser ataması sonucunda nihai kararını verdi.

MİLYONLARCA DOLARLIK BORÇLA BATTI

Mahkeme göre iflas kararı bahşedilen GKN Kargo’nun mevcut borcunun 563 milyon lira olduğu ortaya çıktı. Borcun 50 milyon liraya yakın bölümü ise arasında Galatasaray, Beşiktaş, Gaziantepspor ve Şanlıurfaspor’un da bulunduğu kulüplerin alacaklarından oluşuyor.

ŞİRKET BATARKEN ÖZEL JET TUTTU

Her ne dek şirketin belirtilen 2 araç dışında hiçbir varlığı olmadığı aktarılsa da, şirketin sahibi Gökhan Akyürek’in, konkordato başvurusundan 2 hafta dek önce, özel jetle seyahat ettiği bilgisi dava dosyasına girdi. Akyürek’i, özel jetle Urfa’dan İstanbul’a taşıyan Vatanjet Havacılık AŞ 29 bin liralık alacağını tahsil edemediğini mahkemeye bildirdi.

Galatasaray Beşiktaş İstanbul Finans Spor Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur