İstanbul‘da bir cadde röportajında konuşan kadının, aylık 10 bin lira maaşın emekliler için tatmin edici olduğunu söylemesi tepkiye yol açtı. Sosyal medyada büyük akustik uyandıran röportaja Bağımsızlık Demirtaş da dikkatsiz kalamadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “2024’ü Emekliler Yılı olarak bildiri ediyoruz. Emeklilere özel yeni hizmetleri devreye alacağız” sözleriyle bu yıl asgari emekli maaşının 10 bin TL olduğunu duyurmuştu. Emekliler ise bu ücretin geçinmeye tatmin edici olmadığını savunarak 31 Mart Lokal Seçimleri öncesinde zam isteğinde bulundu oysa bu talepleri karşılık bulmadı. AK Parti’nin Türkiye’deki 2’nci parti konumuna gerileyerek öyle çok kentte yönetimi kaybetmesi de “Emeklilerin tepkisi” olarak değerlendirildi.

“AK PARTİ’Yİ DAIMA DESTEKLİYORUZ”

Emekli maaşları ile ilgili yapılan bir sokak röportajında ise garip anlar yaşandı. Muhabirin, “Sizce AK Parti’nin gidişatı nasıl?” sorusuna yanıt veren genç kız, “Kendimce güzel. AK Parti’yi defalarca destekliyoruz” diye yanıt verdi.

“EMEKLİ OLMASAYMIŞ O ZAMAN”

Muhabirin, “AK Parti’nin eski gücünü kazanması için ne yapması gerekli?” diye soran muhabire, “Kendimce biraz daha vatandaşın sözlerini dinlemesi gerekiyor” yanıtını veren genç, “Emekliye bakar mı?” sorusuna ise, “Kendimce fazlasıyla bakılıyor zaten. Emekli otursun kendimce biraz. Fazlasıyla zaten bakılıyor” dedi. Muhabir, sözler üstüne şaşırarak, “10 bin lira bölge emekli nasıl kendine baksın” deyince, “Emekli olmasaymış o süre. Emekli olunca tek kişisin, çocuğa bakmıyorsun” yanıtını aldı.

Emekliye 10 bin lira yeter diyen genç kadına, ekonomi profesörü Demirtaş'tan yanıt: Bu kıza 10 bin liradan fazla vermeyin

“10 BİN LİRADAN FAZLA ÜCRET VERMEYİN”

Sosyal medyada fazla sayıda tepki alan videoya, ekonomi profesörü Serbest Demirtaş’ın yorumu uyarı çekti. Demirtaş, videoyu paylaşarak, “Bu kıza 10 bin liradan arti vermeyin işe girerse” notunu düştü.

Özgür Demirtaş İstanbul Ekonomi Sözler Zam Sosyal Ağ 3.Sayfa Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur