Türkiye 31 Mart Lokal Seçimleri’nden meydana çıkan sürpriz sonuçları konuşurken, ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs seçimlerin peşinde Türkiye ekonomisine karşın birincil değerlendirmesini yayınladı.

TL’DE GEÇEN AYLARA GÖRE DAHA İYİ PERFORMANS BEKLENİYOR

Goldman Sachs analizcileri, Türk Lirası için olumlu bir performans beklendiği ifade etti. Analistler, seçimlerin geride kalmasının peşinde gelişen anapara akımlarıyla Türk Lirası’nın geçen aylara kıyasla daha iyi performans sergilemesini bekliyor.

Goldman Sachs'tan seçim sonrası ilk TL değerlendirmesi

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALAR SERMAYA GİRİŞLERİ BAŞLAYACAK”

Lokal seçimlerin tartışmasız geçmesine aksan yapılırken, mevcut ekonomi politikalarının devam edeceğine dair mesajların artı karşılandığı ifade edildi. Banka, önümüzdeki haftalarda sermaye girişlerinin başlayacağına karşın öngörülerde bulundu.

Goldman Sachs'tan seçim sonrası ilk TL değerlendirmesi

BAKAN ŞİMŞEK’İN SEÇİM SONRASI İLK AÇIKLAMASI

Öte yandan Define ve Maliye Bakanı Mehmet Yıldırım de seçim sonrası birincil açıklamasında şunları söyledi: ” Mahalli seçim sonuçları milletimiz ve ülkemiz için bahtı açık olsun. Eylül 2023’te açıkladığımız Orta Vadeli Programımızı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Esas hedefimiz olan enflasyonu daimi olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda masraf kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız.

OVP’de açıklanan takvime uygun şekilde hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız. Bu Nedenle sürdürülebilir yükselme amacımıza ulaşarak sağlayacağımız daimi huzur artışı toplumun tüm kesimlerince paylaşılacaktır. Başarıya dışarı giden yol azim, istikrar ve dayanıklılık ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız.”

31 Mart Lokal Seçim Sonuçları İçin Tıklayın Kaynak: Haberler.com / Ekonomi

Goldman Sachs Finans Politika Dünya Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur