Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek Kabine Toplantısı’na başkanlık edecek. Ramazan ayı öncesindeki toplantının esas gündem maddeleri ise gıda ve et fiyatlarında son şart, lokal tercih, iç ve dış politikadaki gelişmeler, öğretmen atamaları ve F-16 tedarikinde gelinen son aşama olacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe’de yapılacak. Milyonları ilgilendiren kritik toplantı öncesi, masaya yatırılacak başlıklar da merak konusu oldu.

Gözler Kabine Toplantısı'nda! Masada vatandaşın belini büken gıda fiyatları var

ARTAN ET FİYATLARI BELLI BAŞLI GÜNDEM MADDELERİ ARASINDA

Kabine Toplantısı’nda en kayda değer başlıklar arasında ramazan ayı öncesi yüksek seyreden et fiyatları olacak. Ramazan döneminde fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yapılmaması için hayata geçirilen ve geçirilecek denetimler masada olacak.

SEÇİM GÜVENLİĞİ MASADA OLACAK

Kabine Toplantısı’ndaki iç ve dış siyasette öne çıkan başlıklar da değerlendirilecek. Toplantıda 31 Mart’taki yerel seçime ilişkin seçim güvenliğine de farklı bir parantez açılacak.

Gözler Kabine Toplantısı'nda! Masada vatandaşın belini büken gıda fiyatları var

ÖĞRETMEN ATAMALARI

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in hoca atamalarıyla ilgili yaptığı açıklama son gözler Kabine Toplantısı’na çevrilmişti. Bakan Tekin’in açıklamaları sonrası öğretmen atamalarının da toplantıda ele alınabileceği tahmin ediliyor.

ABD’DEN F-16 TEDARİKİ

Kabine’deki bir diğer gündem maddesi ise ABD’den F-16 savaş uçağı tedarikinde gelinen son safha olacak. Arz sürecinde Washington D.C yönetiminden gelen ve Milli Savunma Bakanlığı’na ulaşan öneri ve kabul mektuplarına ilişkin değerlendirmeler asıl gündem maddeleri aralarında yer alacak.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Eğitim Politika Ekonomi Güncel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur