Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 31 Mart yerel seçimleri sonrası ilk kez toplanıyor. Yarın yapılacak toplantıda, İran- İsrail gerilimi, hudut ötesindeki terörle uğraş operasyonları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Irak ziyareti ve enflasyonla uğraş başlıkları ele alınacak.

YEREL SEÇİM SONRASI İLK KABİNE TOPLANTISI

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yerel tercih sonrası, takriben 1,5 aylık aranın peşinde yoğun bir gündemle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak.

Seçim sonrası ilk kabine toplantısı! İşte masadaki konular

ANA GÜNDEM MADDESİ İSRAİL-İRAN GERİLİMİ

Toplantının belli başlı gündem maddesinin İran ile İsrail aralarında yaşanan gerilim olacağı varsayım ediliyor. Toplantıda Orta Doğu’da yükselen tansiyonun düşmesi için Ankara’nın yürüttüğü diplomasi trafiği değerlendirilecek.

SINIR ÖTESİ TERÖR OPERASYONLARI

Toplantının öteki bir konusu ise sınır ötesindeki terörle mücadele operasyonları olacak. Yaz döneminde genişletilmesi planlanan Irak’ın kuzeyindeki operasyonların, toplantıda değerlendirileceği düşünülüyor.

Seçim sonrası ilk kabine toplantısı! İşte masadaki konular

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN IRAK ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 22 Nisan’da Irak’a oluşturacağı 12 yıl sonraki birincil resmi ziyaret de masada olacak. Bu önemli ziyaret öncesinde Türkiye’nin hazırlıkları toplantıda konuşulacak.

ENFLASYONLA ÇABA MASADA OLACAK

Orta Vadeli Program ve 12’nci Yeniden Yapılanma Planı çerçevesinde uygulanan ekonomi programındaki son koşul toplantının bir öteki gündem maddesi olacak. Programın esas hedefi olan enflasyonu daimi olarak düşürmeye yönelik alınabilecek ilave tedbirler değerlendirilecek.

31 Mart Lokal Seçim Sonuçları İçin Tıklayın Kaynak: Haberler.com / Politika

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Recep Tayyip Erdoğan İsrail Kabine İran Irak Gündem Politika Dünya Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur