Altın piyasasında tarihi bir mutasyon yaşanıyor. Darphane sahte altın satışlarına dur çağırmak ve alım-satım işlemlerinde güveni çoğaltmak amacıyla gram altınları özel olarak ambalajlayıp etiketleyerek satışa sunmaya hazırlanıyor. Bu yeni uygulamayla her gram altın, imalatçı bilgileri, imal tarihi, imal yeri, saflık derecesi, ağırlığı ve eşsiz bir seri numarası taşıyan bir etiketle donatılacak. Bu sayede “Satın aldığım altın gerçekten saf mı?” gibi sorular tarih oluyor.

Gram altında yeni dönem başlıyor! Artık hepsinde zorunlu olacak

Yakın zamanda yapılan açıklamalara göre, Darphane kadar bahşedilen benzersiz bir kod ile her gram altın takip edilecek. Bu kod doğru altının bütün özellikleri ve geçmişi kolaylıkla sorgulanabilecek, bu nedenle alıcılar için ekstra bir güvenlik katmanı sağlanmış olacak. Bu yenilikçi sistem, bilhassa gram altınlar için planlanmış bir takip mekanizması olarak dikkat çekiyor ve bir gram ve üstündeki altın ürünleri için geçerliliğini koruyor.

ARTIK HEPSİNDE GEREKLI OLACAK

Bu sistem imalatçı, imal tarihi, imal yeri, saflık ayarı, ağırlığı, süratli numarası gibi manâlı bilgilerin Darphane kadar bahşedilen özgün bir kod ile her bir ürüne işlenmesini ve bu kodla Darphane tarafından tescil altına alınmasını kapsıyor.

Bu gelişme, altın alım-satım işlemlerindeki güvenliği en fazla düzeye çıkarmayı amaçlıyor.

Gram altında yeni dönem başlıyor! Artık hepsinde zorunlu olacak

Yeni sistemin devreye girmesiyle birlikte bütün gram altınlar sertifika ve özel ambalaj içinde satılacak.

Her gram altın üzerinde bulunan özel kod, alıcılara ekstra bir emniyet sağlayacak. Yeni sistemin yalnızca altın için yok, diğer kıymetli madenler için de geçerli olacağını vurguluyor.

Altın, gümüş, platin ve paladyum gibi değerli madenler, bir gram ve üzeri miktarlarda üretildiğinde, Darphane göre belirlenen standartlara uygun ambalajlarda satılacak. Bu girişim, piyasada daha fazla güven ve şeffaflık sağlamayı hedefliyor.

Gram altında yeni dönem başlıyor! Artık hepsinde zorunlu olacak

Bu yenilikçi adımlar altın piyasasında bir köklü değişiklik niteliğinde. Alıcılar ve satıcılar için yeni bir dönem başlıyor; sahteciliğe aleyhinde güçlü bir tedbir alınırken, alım-satım işlemleri fazla daha güvenli bir ülkü geliyor. sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur