Sabahleyin gazetesinde kaleme aldığı köşe yazısında yaşam pahalılığını ve yanına varılmaz pahada fiyat uygulamalarını ele bölge ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

“OYNAK FİYATLAR HEPİMİZİ RAHATSIZ EDİYOR”

Yaşam pahalılığının toplumun her kesimini rahatsız ettiğini bildiren Hatipoğlu, “Marketlerde, restoran ve güya mekânlarda baş döndüren pahalılık ve günlük, hatta saatlik oynak fiyatlar hepimizi rahatsız ediyor. Elbette idareciler gereken tedbirleri alıyor ve alacaklar da. Caydırıcı müeyyideler ne yazık ki sıkça göz ardı edilemeyen birer çözüm olarak ortada duruyor. Ama her şeyden önce vicdanen rahatsız almak gerekiyor” dedi.

“EĞER BU SEKTÖRDEYSENİZ…”

Sektör temsilcilerinin keyfi fiyat uygulamasını da eleştiren Hatipoğlu, “Kendimce ‘Şu fiyatı koydum, isterse tip oturmasın’ diyemezsiniz. Eğer bu sektördeyseniz insana en yerinde, insaflı ve akılcı fiyatlarla imkân sunmalısınız. Bunun bir kul hakkı olduğunu bilmeniz gerekir. Tabii vatandaşların da bu astronomik listeye kaide, akıl, vicdan çerçevesinde akla uygun, kavgasız sessiz ikazlar yapmaları gerekir” ifadelerine yer verdi.

“ONUN İÇİN BEREKET KALMADI”

Yazısının devamında “Kimse alınmasın lakin ahlakımız İslam ahlakıyla örtüşmüyor” diyen Hatipoğlu, şöyle devam etti: “Kendimizi iman, fikir, vicdan üçgeninde sorgulamalıyız. Onun için bereket kalmadı, rahat kalmadı. Sevgi azaldı, tartışma çoğaldı. Nasipsizlik diz boyu…”

Kaynak: Haberler.com / Ekonomi

Nihat Hatipoğlu Ağız Dalaşı Yaşam Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur