Filmlere konu olacak durum Okumuş’ın İncirliova ilçesinde meydana geldi.77 yaşındaki F.B. ile 75 yaşındaki Z.B. çifti, bankanın hatası nedeniyle evliliğini sonlandırma aşamasına geldi. Bankamatikten eşinin hesabına ait hesap özeti alan kadın, çok sayıda operasyon yapıldığını görür görmez aldatıldığını düşünüp boşanmaya kalktı. İlginç olayın, bankanın hafta sonu yapılan işlemleri pazartesi günü yapılmış gibi kaydetmesi sonucu yaşandığı ortaya çıktı.

HESAP HAREKETLERİNİ GÖRÜP BOŞANMA KARARI ALDI

77 yaşındaki adam meslek dolayısıyla il dışarıda çıktı. Yaklaşık bir hafta sonradan evine dönen adamın eşi, bankamatik kartını alarak para çekmeye gittiğinde hayatının şokunu yaşadı. Kocasının 24 saattir yanına olmasına karşın hesabından o gece alışveriş yapıldığını ve para çekme ve yerleştirme işlemlerini görebilen kadın aldatıldığından şüphelenip, aile üyelerini bir araya toplayarak boşanma kararını açıkladı.

Bankanın teknik hatası, 50 yıllık evliliğin sonunu getiriyordu

HESAP EKSTRESİNDE HATA OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Bunun üzerine şaşkına dönen yaşlı adam, 77 yaşından sonra böyle bir şart ile suçlama edilmenin fazla kötü olduğunu belirterek, hesaplarının evlatları göre incelenmesini istedi. Çocukları kadar dijital bankacılık sistemine girilerek yapılan incelemede bankamatikten alınan hesap ekstresinde hafta sonu işlemlerinin tamamının pazartesi günü üretilmiş gibi işlendiği görüldü.

BANKA YETKİLİLERİ HATAYI KABUL ETTİ

Yaşlı kadının ikna olmaması üzerine ihtiyar çiftin çocukları kadar canlı olarak banka yetkilisi arandı. Hatasını kabul eden banka yetkilileri, şubeye gelmeleri halinde kadına detaylı açıklama yapabileceklerini belirtmesi üzerine yarım yüzyıllık yuva yıkılmaktan kurtarıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal

İncirliova Banka Açık Fikirli Yerel Hayat Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur