İngiltere merkezli seri tüketim şirketi Unilever, İngiltere ve İrlanda’da Magnum’un 100 gramlık ve 3’lü paket şeklinde satılan bademli dondurmalarını, “mümkün plastik ve metal varlığı şüphesi” nedeniyle ivedi olarak geri çağırdı. Açıklamada, “Ürünü satın aldıysanız yemeyin” uyarısı yer aldı.

“YEMEK YEMEK İÇİN GÜVENSİZ”

Gıda Standartları Ajansı’nın (FSA) internet sitesinden yapılan uyarıda söz konusu ürünler “yemek için güvensiz” olarak etiketlendi. Ajanstan yapılan açıklamada, “Bu ürün, yemeyi güvensiz ülkü getiren plastik ve metal parçaları içerebilir” uyarısı uyarı çekti.

ÜRÜNÜ SATAN BÜTÜN MAĞAZALAR AÇIKLANACAK

Açıklamanın devamında ise, “Unilever yukarıdaki ürünü geri çağırıyor. Bu ürünü satan bütün perakende mağazalarda satış noktası bildirimleri sergilenecektir. Bu bildirimler müşterilere ürünün neden geri çağrıldığını açıklar ve ürünü satın almaları durumunda ne yapmaları gerektiğini anlatır. Lütfen ekteki duyuruya bakın.” ifadeleri yer aldı.

İngiltere ve İrlanda’da L3338, L3339, L3340, L3341, L3342 parti kodlarıyla ve Son Yararlanma Tarihi 12/2025 olan dondurma kutularının bu durumdan etkilendiği bildirildi.

İki ülkede Magnum'a ait ürünler toplatılıyor

TÜRKİYE İÇİN RESMİ BİR AÇIKLAMA GELMEDİ

Dünya çapında 149 bin çalışanı, 190’dan fazla ülkede 400’ün üstünde markası olan uluslararası ve Hollanda-İngiliz menşeli şirket olan Unilever’in Türkiye ofisinin internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili hemen şimdi bir izah etme yapılmadı.

İki ülkede Magnum'a ait ürünler toplatılıyor

Kaynak: Haberler.com / Ekonomi

Unilever Plastik Magnum Sağlık Durumu Dünya Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur