IMF Başkan Yardımcısı Gita Gopinath, Define ve Maliye Bakanı Mehmet Yıldırım ile IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantıları kapsamında düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Görüşmenin fotoğraflarını sosyal medya hesabından ‘Dünyanın görünümü üstüne çok iyi sohbet’ başlığıyla paylaştı.

IMF BAŞKAN YARDIMCISI VE BAKAN ŞİMŞEK AYNI KAREDE

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Yıldırım, Amerika Birleşmiş Devletleri’nde Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankası’nın Bahar Toplantıları’na katıldı. Yıldırım’e Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan da eşlik etti. Bakan Şimşek, bir takım temasların ardından düzenlenen forumda da söylev yaptı. ABD ziyaretinde en uyarı çeken ayrıntısıyla uğraşma ise IMF Başkan Yardımcısı Gita Gopinath ile verdiği poz oldu.

IMF Başkan Yardımcısı, Mehmet Şimşek ile fotoğraf paylaştı! 'Mükemmel sohbet'

“MÜKEMMEL MÜLÂKAT”

Gopinath, Bakan Yıldırım ile ortak sohbet ederken ve el sıkıştıkları kareleri sosyal medya hesabından paylaşarak, “Türkiye Maliye Bakanı ile Türkiye’nin ve dünyanın görünümü üstüne müthiş görüşme.” ifadelerini kullandı ve Mehmet Şimşek’i etiketledi.

IMF Başkan Yardımcısı, Mehmet Şimşek ile fotoğraf paylaştı! 'Mükemmel sohbet'

BAKAN ŞİMŞEK’E POLİTİKA ÖVGÜSÜ

Toplantıda, Milletlerarası Para Fonu (IMF) Avrupa Departmanı Direktörü Alfred Kammer, Türkiye’deki ‘reform programını’ desteklediklerini ifade etti. Kammer, geçen yılın ortalarında Türkiye’de bir politika değişikliği gördüklerini, finansal tarafta önemli bir sıkılaşma ve finansal tarafta deprem nedeniyle artan harcamaları yerine getirmek da dahil olmak üzere mali konsolidasyon olduğunu söyledi. Kammer, o tarafta bir takım başarılar gördüklerini belirterek, dezenflasyon tarafındaki başarıların ise uzun süre alacağını dile getirdi. Kammer, “Fakat bu politika ortamı tamamen Türk ekonomisine karşın kırılganlıklar azaldı” dedi.

Türkiye’de yeni bir IMF programına gereklilik olup olmadığına ve bu konuda Türk yetkililerle görüşülüp görüşülmediğine dair soruya da Kammer, “Ilk Olarak yürürlükteki reform programını destekliyoruz. Biz de Türkiye’ye oradaki ekonomi ekibinin izlediği programı nasihat ederdik. Türkiye’yi desteklemeye yönelik herhangi bir IMF programına ilişkin mülâkat yok” şeklinde yanıt verdi.

Hazine Ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Türkiye Maliye Finans Politika Dünya Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur