İŞKUR, faal meslek gücü programları ile nitelikli işgücünün yetiştirilmesine karşın işyerlerine yardım olmaya devam ediyor.

İŞKUR'dan 25 bin TL'lik destek! Şartlar açıklandı

Türkiye yüzyılı vizyonu doğrultusunda, kadınların işgücüne katılımlarını teşvik etmek ve üretimde daha artı bayan istihdamını karşılamak gayesiyle İŞKUR, yeni bir argümanı hayata geçirdi.

İşverenlere gereksinim duydukları meslek gücünü herhangi bir maliyete katlanma zorunluluğu olmadan yetiştirme imkânı sunan ‘Bayan İstihdamı İçin Artı Ayrımcılık Projesi (KİPAP)’, pilot iller arasında yer alan Bursa’da başladı.

İŞKUR'dan 25 bin TL'lik destek! Şartlar açıklandı

Program çerçevesinde 18-35 yaş arasındaki kadın çalışana meslek imkânı sağlayan imalat sektöründeki işyerlerine, istihdam ettiği kadın çalışan için 3 ay süreyle aylık 25 bin liraya kadar yardım sağlanmaktadır.

Destekten yararlanacak işyerinin, imalat sektöründe, minimum 2 sigortalı çalışanı olmalıdır. KİPAP’dan yararlanan işyerlerinin yardım ödemesi yapılan sürenin en az 2 katı kadar süreyle bayan çalışanı istihdam etmeyi vaat etmesi gerekmektedir.

İŞKUR'dan 25 bin TL'lik destek! Şartlar açıklandı

İşyerleri, çalıştırdıkları sigortalı sayısının yüzde 10’una değin iştirakçi istek edebilmektedir. Keza, proje çerçevesinde çalışan bayan işçiye 0-66 ay aralığında çocuk sahibi olması halinde aylık 3 bin lira çocuk bakım desteği verilecek.

Bayan İstihdamı İçin Artı Ayrımcılık Projesine uygulama şartlarını sağlayan tüm işverenler, İŞKUR e-şube üzerinden başvuruda bulunmaları istenirken, projeye intibak ve ayrıntılı data konusunda Bursa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Hizmet Merkezlerinde iş ve meslek danışmanlarımız tezgâhtar olacaktır. sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur