Define ve Maliye Bakanlığı, 2023 yılında işletmelere 320 milyar lira kefalet imkanı sağladı.

‘); }

Define ve Maliye Bakanlığı, geçen sene işletmeler için proje finansmanından inşaata, girişimcilikten yeşil dönüşüme değin o kadar çok alanda 320 milyar liralık kefalet imkanı oluşturdu.

Bakanlık, finansal vasıta ve piyasaları amacıyla girişim sermayesi fonları ile üstteki fonlara bütçesinden kaynak aktarırken, işletmelerin finansmana erişiminin kolaylaştırılması zarfında kredi garanti sistemine de yardım sağlıyor.

Buna tarafından, İhracatı Geliştirme AŞ (İGE) ile Bakanlık aralarında 25 milyar liralık kefalet yardım paketi için protokol imzalanırken, bu paket kapsamındaki faal kefalet kullandırımlarına geçen yıl başlandı.

Ayrıca, İşletme Giderleri, Yatırım-Proje Finansmanı, İmalat Sanayi, 6 Şubat Depremleri İşletme ve Yatırım Giderleri, Yöresel Odaklı KOBİ, Döviz Kazandırıcı Etkinlikler, Girişimci, Bayan Girişimci, Yeşil Değişim ve Enerji Verimliliği, Teknoloji, Dijital Mutasyon, Eğitim, Yeni Evim İnşaat, Ev İnşaatı ve EYT gibi takviye paketleri de geçen yıl uygulamaya alındı. Söz konusu paketler kapsamında 320 milyar liralık kefalet imkanı sağlandı.

Yatırım ve ihracat yardım paketleri de geçen sene uygulamaya alınırken, bu paketlerle 18 milyar liralık kefalet imkanı oluşturuldu.

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur