Türkiye‘nin İsrail ile tüm ticari ilişkileri kesme kararı dünya kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, ülkede yaşanabilecekler Tel Aviv yönetimini kara kara düşündürmeye başladı.

KONUT FİYATLARI ARTABİLİR

İsrailli gazete Calcalist, esas hammaddelerin gelmesinin durması, temel ihtiyaç maddeleri ve yiyecek fiyatlarının artması ve konut fiyatlarının artabilmesi sebebiyle Türk boykotunun mali yansımalarının yakında İsraillileri etkileyeceğini yazdı.

“FİYATLAR TÜRKİYE’DEKİ TEDARİKÇİLERDEN DAHA YÜKSEK OLACAK”

Habere göre, alternatif ithalat kaynakları bulmak zaman ve anlaşmalar gerektiriyor ve bunlar imzalansa bile mülk fiyatlarının Türkiye’deki mal tedarikçilerinin istek ettiğinden fazla daha yüksek olması mümkün.

“TEL AVİV YÖNETİMİ GAFİL AVLANDI”

Haberde Tel Aviv yönetiminin bu karar ile adeta dikkatsiz avlandığı belirtildi. İsrailli gazete yöneticilerin Ankara’dan böyle bir saldırı beklemediğini ve Türkiye’nin İsrail’le ticari bağlarını kesme kararının “iyice sürpriz” olduğunu belirtti.

İNŞAAT VE OTOMOTİV SEKTÖRÜ TEHLİKEDE

Calcalist, inşaat sektörünün ve Türkiye’den İsrail’e bir dizi popüler araba ihraç eden otomotiv sektörünün boykottan bilhassa etkilendiğinin altını çizdi.

Tel Aviv Türkiye İsrail Dünya Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur