Megakent İstanbul‘un su, ışık, lazer gösterileri ve oyun alanlarıyla meşhur alışveriş merkezi Watergarden AVM, Bahreyn merkezli Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından satın alındı.

ORTAKLAR ARASINDA BÜYÜKEKŞİ DE BULUNUYORDU

AVM’nin eski ortakları arasında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi de bulunuyordu. Ama FLO Ayakkabı’nın sahipleri ile banka arasındaki ortaklık sona erdi.

İstanbul'daki Watergarden AVM, Albaraka Türk Katılım Bankası'na Satıldı

AVM’DEN BEKLEDİKLERİ KAZANCI ELDE EDEMEDİLER

Ortaklar, AVM’den bekledikleri kazancı elde edemedikleri için bu kararı aldılar. Albaraka Türk Katılım Bankası, Watergarden AVM’nin tek sahibi olarak hikayesinde kayda değer bir dönüm noktası olmuştu.

İstanbul'daki Watergarden AVM, Albaraka Türk Katılım Bankası'na Satıldı

ORTAKLIĞI SONLANDIRDILAR

AVM’nin temeli 2014 yılında atıldı ve Büyükekşi, Ziylan Ailesi ve Albaraka Türk Katılım Bankası, “Kar-zarar ortaklığı yatırım sözleşmesi” imzalayarak AVM’de ortaklık yapmışlardı. Oysa mali sıkıntılar, çoğu AVM’de olduğu gibi burada da yaşandı. Taraflar, bekledikleri verimi elde edemedi ve sonunda ortaklığı sonlandırmaya karar verdiler.

İstanbul'daki Watergarden AVM, Albaraka Türk Katılım Bankası'na Satıldı

ŞİRKETTEN AÇIKLAMA GELDİ

Ziylan Gayrimenkul Yatırım ve Idare AŞ adına yapılan açıklamada, “6 Şubat 2024’te yapılan Kâr-Zarar Ortaklığı Komite Toplantısında, alınan müşterek karara istinaden ortaklık tasfiye edildi. Ziylan Gayrimenkul olarak Watergarden İstanbul projesiyle ilgili hiçbir tasarrufumuz kalmamıştır” denildi.

Kaynak: Haberler.com / Ekonomi

Ataşehir İstanbul Emlak Finans Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur