Üniversite mezunu bayan girişimci Azize Özaydın, devlet desteğiyle kendi işini kurdu. Özaydın, Kırıkkale’de KOSGEB’in hibe desteğiyle dijital baskı atölyesi açtı.

‘); }

Kırıkkale Üniversitesi Mektep Öncesi Öğretmenliği Bölümü mezunu 27 yaşındaki Azize Özaydın, Ufak ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) aldığı destekle açtığı atölyede çeşitli tasarım ve dijital baskı işleri yapıyor.

Özaydın, 2022’de KOSGEB İleri Girişimci Yardım Programı’na katılarak 75 bin lira ekipman desteği aldı. Ardından iş yerini açan bayan girişimci, magnet, tef, saat, kupa, plaket, anahtarlık, anlayışlı olmak, tişört, kumaş çanta, forma, bebek zıbını ve battaniyesi gibi ürünlere özel tasarımlarla dijital baskı yapıyor.

Özaydın, okul öncesi öğretmenliği bölümünden mezun olduğunu, eşinin bir uçtan bir uca böyle bir işe başladığını söyledi.

Kadın girişimci devlet desteğiyle kendi işini kurdu - 1

Hayalinin insanlara kutu kutu sevinç yollamak olduğunu dile getiren Özaydın, “Şu Anda de aynısını yapıyoruz. İnsanların sevdiği şeyleri hediye paketi yapıp göndermek beni mutlu ediyor fakat insanları da mutlu ediyor diye düşünüyorum.” dedi. Özaydın, KOSGEB’ten destekle dijital zorlama makinesini aldığını, sonra yavaş yavaş işlerinin ilerlediğini ifade etti.

İlk başta ufak bir dükkanda çalıştığını anlatan Özaydın, “2,5 yıldır iş yerimizi çalıştırıyoruz. İnşallah daha da ilerletmeyi düşünüyoruz. 75 bin lira gibi bir alet desteği almıştım. Devletimize bu desteği için çok teşekkür ediyorum. Anasınıfı öğretmeni elde etmek farklı bir şey. Devlet dairesinde çalışmak tabii oysa isterdim lakin kendi işimin patronu elde etmek da çok güzel bir şey. Çünkü dilediğim saatte dükkanımı açıp kapatabiliyorum ve tatile gidebiliyorum. O yüzden kendi işimin patronu edinmek çok iyi.” diye konuştu.

Özaydın, atölyesinde taleplere kadar her türlü düz zemine kişiselleştirilmiş baskı yaptığını kaydetti.

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur