Define Ve Maliye Bakanı Mehmet Yıldırım‘in açıkladığı kamuda tasarruf tedbirleri dahilinde uygulamaya geçirilecek önlemler aralarında en işaret başlıklardan biri de, kamuda tanıdık olmayan araç alımına getirilecek yasaklar oldu.

TOGG’A DÜŞEN GÖREVLER ARTACAK

Alınan kararlar neticesinde yabancı marka araç kullanımı yasaklanacak. Savunma ve güvenlik alanları haricinde, kamuda personel servisi hizmeti, toplu nakliye imkanı olan bölgelerde kaldırılacak. Alınan bu karar sonrasında yerli aracımız Togg‘a düşen görevler de artacak.

YENİ VASITA ALINMAYACAK

Yabancı araç alımının yasaklanması dışında, kamuya ait araç sayısının da azaltılacağını gösteren Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Yıldırım şöyle devam etti; “Kamuda yeni vasıta almayı ve kiralamayı 3 sene süreyle durduruyoruz. Kanunla müsade verilenler hariç yabancı menşeili araç kullanımı yasaklanacak. Keza mevcut kiralık araç sözleşmelerinin yenilenmesi izne tabi olacak. İhtiyaç fazlası ve idareli ömrünü tamamlamış taşıtlar tasfiye edilecek. Savunma ve güvenlik hariç, kamuda personel servisi hizmeti toplu nakliye olan yerlerde kaldırılacak.”

Kamuda TOGG dönemini başlatan karar! Yabancı menşeili araç kullanımı yasaklandı

ERBAŞ’IN ARACI GÜNDEM OLMUŞTU

Kamuda tasarruf tedbirleri an be an hayata geçerken, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın makam aracını değiştirdiği iddiası çok konuşulmuştu. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “2023 senesinden itibaren Başkanlığımız envanterine giren TOGG marka araç, makam hizmetlerinde kullanılmaktadır. Haberlere konu edilen araç ise Başkanlığın yoğun şehir dışı programlarından ötürü ihtiyaca binaen kiralanmaktadır” denilmişti.

Define ve Maliye Bakanı Mehmet Yıldırım Ali Erbaş Audi TOGG Otomobil Politika Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur