Türkiye Büyük Halk Müziği Meclisi’nin (TBMM) gündeminde kayda değer bir düzenleme var. Fahiş fiyat ve stokçuluğa yeni cezalar yeni haftada TBMM Genel Kurulu’nda ele alınacak. Düzenleme, yanına varılmaz pahada fiyat artışı cezasının 100 bin liradan 1 milyon liraya, stokçuluk cezasının 1 milyon liradan 12 milyon liraya yükselmesini öngörüyor.

FAHİŞ FİYATLA MÜCADELE TEKLİFİ TBMM GÜNDEMİNDE

TBMM Genel Kurulu’nun yeni haftada gündeminde, yanına varılmaz pahada fiyatla uğraş teklifi olacak. 23 maddelik düzenleme, yanına varılmaz pahada fiyat artışı cezasının 100 bin liradan 1 milyon liraya, stokçuluk cezasının 1 milyon liradan 12 milyon liraya yükselmesini öngörüyor. Keza asgari 3 defa stokçuluk yapanlara 6 gün iş yeri kapatma cezası da verilebilecek.

TEZGAHLAR PAZARCILARA ILK ELDEN TAHSİS EDİLECEK

Teklifle kapalı pazar yerlerinde pazar yerlerindeki tezgahların aracılar aracılığıyla kiralanması da yasaklanacak. Tezgahlar pazarcılara doğrudan ödev edilecek. Kanun teklifinin önümüzdeki hafta Genel Kurul gündemine gelmesi bekleniyor.

SALI VE ÇARŞAMBA GRUP TOPLANTILARI YAPILACAK

Dışişleri Teşkilatını Kuvvetlendirme Vakfı kurulmasını öngören kanun teklifi’nin görüşmelerine ise TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda başlanacak. Salı ve çarşamba günleri de Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerin grup toplantıları yapılacak.

Tbmm Genel Kurulu Ekonomi Güncel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur