Karadeniz‘de nadir görülen kalkan balığı Rize’nin Pazar ilçe sahilinde balıkçı ağına takıldı. Balığı tezgaha getirerek müşterilere satışa sunan esnaf, balığa 7 bin TL’den hemencecik tip buldu.

Karadeniz'de nadir görülen Kalkan balığı 7 bin TL'ye satıldı

Pazar ilçesinde Kardeşler Balıkçılık’ta tezgaha gelir gelmez satılan 7 kg ağırlığındaki kalkan balığı, bir zaman askıda kalınca vatandaşların da ilgisini çekti. Kimileri o anları ölümsüzleştirmek için anı fotoğrafı çekti.

Karadeniz'de nadir görülen Kalkan balığı 7 bin TL'ye satıldı

“TEZGAHA GELİR GELMEZ 7 BİN TL’DEN SATILDI”

Karadeniz‘de kalkan balığının nadir olarak bulunduğunu söyleyen balıkçı esnafı Murat Kurt, “Başlıca nisan ve mayıs aylarında denizlerimizde gözükür. Pahalı bir balık olduğu için cümbür cemaat alamıyor. Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerde daha fazla talep görüyor. Bugün ise tezgaha kazanç gelmez kilosu bin TL, kendisi 7 bin TL’den hemencecik satıldı. Normalde kalkan ağı derler özel bir ağ ile yakalanır. diğer taraftan gırgırlar, istavrit ağına sardığında orada çıkar. Ara Sıra hamsi ağında da çıkar. Büyük gırgırlarda da yakalanabiliyor” dedi.

Karadeniz'de nadir görülen Kalkan balığı 7 bin TL'ye satıldı

Kurt, kalkan balığı müşterilerinin özel olduğunu ifade ederek Karadeniz’de eksik yakalandığı için fiyatına bakılmaksızın iyi fiyatlara satılabildiğini ifade etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Karadeniz Rize Lokal Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur