İnternette 5 kilosu 750 liraya satılan sucuk reklamına tepki gösteren Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Muavin, “5 kilogram sucuğun 750 lira olması çağırmak, kilosu 150 lira seslenmek. 150 liraya işkembe değil. İnternet sahtekarlığı bu” dedi.

KASAPLARIN TEPKİSİNİ ÇEKEN İLAN

Et ve tavuk fiyatlarındaki artışın tartışıldığı bugünlerde, internette satışa sunulan sucuk ilanları dikkati çekti. Bir firmanın, Türkiye’nin her yerine kargo dahil 5 kilogramlık sucuğu 750 liradan göndereceği yönündeki ilanları kasapların tepkisine neden oldu.

Kasaplar Federasyonu Başkanı'ndan internetteki sucuk reklamına tepki: Bu fiyata işkembe bile yok

VATANDAŞLARA UYARIDA BULUNDU

Et ve kıymanın kilogram fiyatının 500 liraları bulduğunu, sucuğun kilosunun 150 lira olmasının imkansız olduğunu gösteren Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, vatandaşın dolandırıcılara ve yiyecek hilelerine ilişkin aklıselim olmaları yönünde uyarıda bulundu.

Kasaplar Federasyonu Başkanı'ndan internetteki sucuk reklamına tepki: Bu fiyata işkembe bile yok

“NE SUCUK GELİYOR NE DE PARA”

Sucuğun yapımında kullanılan kıyma, baharat ve diğer sarf malzemelerin fiyatının piyasada oldukça yüksek olduğunu anlatan Tezgâhtar, “5 kilogram sucuğun 750 lira olması aramak, kilosu 150 lira çağrıda bulunmak. Bu hesaba bakınca 150 liraya işkembe yok. İnternet sahtekarlığı bu. Hesap numarasına parayı gönderiyorsun; ne sucuk geliyor ne de para. Bu sahtekarlıktır” dedi.

Kasaplar Federasyonu Başkanı'ndan internetteki sucuk reklamına tepki: Bu fiyata işkembe bile yok

“KELLE VEREMEZLER, KİLOSU 300 LİRAYA”

Türkiye genelinde etin, kıymanın en ucuz fiyatının 500 lira olduğunu anlatan Yardımcı, “Kıymanın kilosu 500 lira olmuş. 1 kilo sucuğu, 150 liraya nasıl veriyorlar? Kelle veremezler, kilosu 300 lira. İşkembenin kilosu 150 lira. Sucuğun baharatı var, bağırsağı var, eti var. Böyle bir şey olmaz” dedi. Asistan, sucuğun bundan böyle kasaplarda vatandaşın siparişine göre yapıldığını, marketlerde satılanın aşağıda bir maliyetle sunduklarını da söyledi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

Osman Asistan Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur