CHP Genel Başkanı Serbest Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gelecek hafta oluşturacağı mülâkat kamuoyunda geniş akustik uyandırdı. Görüşmeye tepki gösterip “Sarayla bahis edilmez, çaba edilir” ifadelerini kullanan eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yeni direktifler gelmeye devam ediyor.

“ERDOĞAN’IN KEYFİ GELDİ DİYE ANAYASAYA MI DEĞİŞTİRECEĞİZ?”

CHP’de bir takım tartışmaların fitilini ateşleyen mesajı niçin attığına dair soruya cevap veren Kılıçdaroğlu “Partiden en ince ayrıntısına kadar egemen söylüyorum. Sade bir yurttaş olarak düşüncelerimi ifade ediyorum. Bu değin yoğun sorunların yaşandığı bir ülkede mesajımda da ayrıntıları saydım. Anayasada değişim örneğin. Ne yapılacak anayasada? ‘Değişiklik yapacağım’ diyor. Erdoğan’ın keyfi geldi diye anayasaya mı değiştireceğiz? Yapılan tüm şansın dönmesi Erdoğan’ın ricası üstüne oldu. Ülke bütün anlamıyla felaketle aleyhinde karşıya kaldı. Bunun neyini değiştirecek? Neresini değiştirecek? Rahatsız olduğu tek bir şey var: Namusu ve şerefi üstüne ant etmişti illaki bunu değiştirecek” dedi.

“İŞSİZLİK ÇOK DAHA BÜYÜYECEK”

Kılıçdaroğlu, Sözcü gazetesinin yönelttiği “31 Mart sonrası kutuplaşmadan yumuşamaya yol alındı. Bu iyi değil mi?” sorusuna ise “Kutuplaşmadan çıkmanın yolu milletin refaha çıkmasıyla olur. Siz ya milletin tercümanı olacaksınız veya… Emeklinin, işçinin, memurun, milyonlarca işçinin sorununu dile getireceksiniz, onların sorunlarını çözerseniz kutuplaşma da biter. Bütün o sorunlar bundan daha sonra daha da büyüyecek. Alınan, alınacak ekonomik kararlar icra dosyalarını daha da artıracak, işsizlik çok daha büyüyecek.

“HALKIN SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN SİYASET YAPIYORUZ”

Bakın; Erdoğan kendisine iki taraflı arıyor! Sorumlulukları üstlenecek karşılıklı arıyor. Iki Taraflı arıyor net! Ekonomide daha sert kararlar alacak. İşsizlik, sefalet artacak, dolar yükselecek. Bu politikaları izlerken kendisine iki taraflı arıyor. Nesini tartışma edeceğiz? Siz kimin temsilcisisiniz? CHP milletin temsilcisidir. Halkın sorunlarını çözmek için siyaset yapıyoruz, sarayın sorunlarını çözmek için değil. Kimse Erdoğan’ın işleyeceği bu suça karşılıklı olmamalı. Erdoğan ekonomi de sert tedbirler alacak, Mehmet Şimşek sert tedbirler alacak. Aldığı tedbirlere, milleti biçare edecek tedbirlere kimsenin iki taraflı olma hakkı yoktur” yanıtını verdi.

31 Mart Yerel Seçim Sonuçları İçin Tıklayın

Kemal Kılıçdaroğlu Ekonomi Finans Politika Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur