Türkiye‘deki hesaplı şartlar çok sayıda şirketin konkordato bildiri etmesine ve iflas bayrağı çekmesine neden olurken, bu şirketlere 30 takvim bir dev de eklendi. Türkiye‘nin önde gelen nehir markalarından Tirebolu 42 içinde bulunduğu idareli çıkmaz nedeniyle konkordato başvurusunda bulundu. Konkordato talebi kabul edilen Tirebolu 42’ye 1 sene mühlet kararı verilirken bu sürede alacaklılar icra takibi yapamayacak.

MAHKEMEDEN KONKORDATO DUYURUSU GELDİ

Mahkeme konkordato ilanına ilişkin şu duyuruyu yaptı; “Konkordato talebinde yer alan Tirebolu 42 Dere Gıda Pazarlama Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi kadar açılan ve mahkememizde görülmekte olan konkordato tasdiki davası nedeniyle; İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğünün485886-5 numaraya belirtilmiş Tirebolu 42 Nehir Gıda Pazarlama Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi hakkında İİK. 289. maddesi uyarınca 19/03/2024 tarihi saat 15:20’den itibaren 1 yıl mühlet verildi. Alacaklıların ilandan itibaren 7 jurnal belirli vakit içinde dilekçeyle mahkememize başvuru ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleriyle birlikte ileri sürerek konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri hususu İİK. 288. maddesi uyarınca ilanen bildiri olunur.”

GİRESUN MERKEZLİ

Tirebolu 42 markası, Giresun merkezli bir şirket. Markadaki 42 ise 42. Alay’dan esinlenerek küskün. Türkiye genelinde marketlerde yaygın olarak satılan Tirebolu 42’nin konkordato süresinde toparlananaması halinde iflası istenebilecek.

Tirebolu Ekonomi Türkiye Çay Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur