31 Mart Lokal Seçimleri’nde Malatya Belediye Başkanlığı seçimleri yüzde 48.97 oyla Sami Er kazandı. Malatya Belediye Başkanı Sami Er, AK Partili bir önceki başkan Selahattin Gürkan’dan 17 milyar 80 milyon 45 bin 700 TL borçla belediyeyi devraldıklarını açıkladı.

PERSONEL MAAŞLARINI ÖDEMEK İÇİN 85 MİLYON TL KREDİ ÇEKTİ

Şeffaf bir belediyecilik yapacaklarını söyleyen Er, göreve geldiği gün personel maaşlarının ödenmesi gerektiği ve bunun için 85 milyon TL kredi çektiklerini söyledi.

AK Partili başkandan eski AK Partili başkana borç tepkisi

“GAYRİMENKULLERDEN BAZILARINI SATMAYI DÜŞÜNDÜK AMA SATILACAK GAYRİMENKUL YOK”

Er, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “6 Şubat depreminden sonra ayağa kalkmamız gerekiyor. Bunun için gerekirse Ankara’nın yollarını aşındıracağız ve Malatya’yı ayağa kaldıracağız. Belediyemizin borçları ile ilgili çeşitli söylemler yer aldı. O nedenle tüm borçları sizlerle ve kamuoyuyla paylaşmak görevimiz. Belediyeyi 17 milyar 80 milyon 45 bin 700 Türk Lirası borçla devraldık. Göreve geldiğim gün ücret ödemesi yapmam gerekiyordu ve 85 milyon kredi çekerek personel maaşını ödedik.

AK Partili başkandan eski AK Partili başkana borç tepkisiMalatya Belediye Başkanı Sami Er

Kaynak bulup borcu en aza indirmek adına yeni yapılan Buğday ve Şire Pazarı’nda yer alan gayrimenkullerden bazılarını satmayı düşündük ancak satılacak gayrimenkul olmadığını gördük. Buğday ve Şire Pazarı’nda belediyeye kalan yalnızca yol, meydan ve yer aşağıda 97 tane ambar. Borcu hafifletecek bir kaynak bulamadık maalesef”

AK Partili başkandan eski AK Partili başkana borç tepkisiEski Malatya Belediye Başkanı Selahattin Gürkan

Malatya Büyükşehir Belediyesi‘nin Meclis toplasında paylaşılan aktüel borç rakamları şu şekilde:

BÜYÜKŞEHİR: 12 milyar 138 milyon 933 bin TLMASKİ: 3 milyar 631 milyon 872 bin TLMESTON: 581 milyon 840 bin TLESENLİK: 361 milyon 381 bin TLMOTAŞ: 307 milyon 668 bin TLBELSOS: 10 milyon 764 bin TLMEGSAŞ: 28 milyon 337 bin TLKÜLTÜR A.Ş: 18 milyon 195 bin TLMAKLİDAŞ: 1 milyon 50 bin TL

31 Mart Yerel Tercih Sonuçları İçin Tıklayın Kaynak: Haberler.com / Politika

Malatya Büyükşehir Belediyesi AK Parti Sami Er Malatya Politika Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur