İsrail‘deki işletmecisinin İsrailli askerlere bedava yemek vermesi sebebiyle Müslümanların tepkisini çeken McDonald’s, İsrail’deki restoranlarını işleten şirketi satın alıyor.

BOYKOT MARKAYI SARSTI

McDonald’s İcra Kurulu Başkanı Chris Kempczinski, ocak ayında yaptığı açıklamada Orta Doğu’daki pazarları öncelikle olmak üzere “yanlış bilgiler nedeniyle manalı bir ticari tesir” yaşadıklarını açıklamıştı. McDonald’s Kuveyt ise 2 Kasım’daki açıklamasında yerel meslek ortaklarının eylemlerinin bağımsız olduğunu vurgulayarak kendilerinden rıza ya da onaylama almadan yapıldığını ifade etmişti.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

McDonald’s, dün yaptığı açıklamada İsrail’deki restoranları işleten Alonyal firmasını satın alacaklarını duyurdu. Açıklamada “Bugün, Alonyal Limited’in CEO’su ve sahibi Omri Padan, Alonyal’in McDonald’s Corporation’a satışına yönelik anlaşmayı imzalandığını duyurdu.” denilerek devamında şu ifadelere yer verildi:

“İsrail’de McDonald’s restoranlarının sahibi ve işletmecisi olan Alonyal, İsrail’de McDonald’s marka yolculuğuna 30 yılı aşkın bir vakit önce başladı ve işletmeyi 5 binden pozitif çalışana ve 225 restorana değin genişletti.

İşlemin tamamlanmasının ardından McDonald’s Corporation, Alonyal Limited’in restoranlarının ve operasyonlarının sahibi olacak ve çalışanlar eşdeğer şartlarda çalışmaya devam edecek.”

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

MC Donalds İsrail İş Dünyası Dünya Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur