Define Ve Maliye Bakanı Mehmet Yıldırım, son dönemde kredi kartlarına düzenleme olacağı yönündeki iddialara cevap vererek, “Kayda Değer olan bankaların kurallara uyması, limitleri belirlerken realist demeç, belgeye dayalı olması, bu limitlerin tamlık talep etmesi, o konulara bakacağız fakat yaptığımız sonuçlandırdığımız bir alıştırma değil” diye konuştu.

EKONOMİ PROGRAMIYLA İLGİLİ BİLGİLER VERDİ

Habertürk TV ve Bloomberg HT iki taraflı yayınına katılan Define ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek uygulanan ekonomi programının detaylarına ilişkin bilgiler verdi.

ŞİMŞEK: SONUÇLANDIRDIĞIMIZ BİR ÇALIŞMA YOK

Kredi kartlarına düzenleme olup olmayacağı yönündeki soruya da cevap veren Bakan Yıldırım, “Kayda Değer olan bankaların kurallara uyması, limitleri belirlerken gerçekçi demeç, belgeye dayalı olması, bu limitlerin bütünlük arz etmesi, o konulara bakacağız fakat yaptığımız sonuçlandırdığımız bir çalışma değil” ifadelerini kullandı.

EMEKLİ AYLIĞI AÇIKLAMASI

Emekli aylıklarıyla ilgili de konuşan Bakan Yıldırım “Bütçeyi çalışanlarımız, emeklilerimiz ve memurlarımız için seferber ettik. Etmeye de devam edeceğiz. Hükümet olarak ne en az ücretliyi ne memuru enflasyona ezdirmedik ezdirmeyeceğiz. Ülkenin imkanları arttıkça bunları ast ancak halkımızla paylaştıracağız” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Yıldırım Finans Politika Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur