Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte yakıt ve motorin fiyatlarında dalgalanmalar sürüyor. 23 Nisan’ın devlete ait tatil olması sebebiyle tabelalarda fiyat değişimi gerçekleşmeyecek. Oysa, 25 Nisan 2024 Perşembe gününden itibaren motorine 1 lira 40 kuruş civarında bir indirim bekleniyor. Bu düşüşle birlikte motorin fiyatı 40 lira 78 kuruşa gerileyecek.

ARAÇ SAHİPLERİNİN GÖZÜ AKARYAKIT TABELALARINDA

Türkiye’de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken, Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satmak fiyatı bulunuyor. Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan jurnal CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, emin bir fiyat metamorfoz haberdar gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor. Yaşanan tüm bu gelişmelerle birlikte vasıta sahipleri de gözlerini mazot tabelalarına çevirmiş durumda.

Motorin fiyatındaki düşüş pompa fiyatına yansıyacak: 1 lira 40 kuruş indirim bekleniyor

LİTRE FİYATININ 40 LİRA 78 KURUŞA DÜŞMESİ BEKLENİYOR

İstanbul’da motorin litre fiyatı 42 lira 18 kuruş olarak görülürken, benzinin litresi ortalama 43 lira 58 kuruştan satılıyor. Motorinin litre fiyatına 25 Nisan’da gelmesi beklenen 1 lira 40 kuruş indirimin ardındaki İstanbul’da motorin fiyatının 40.78 TL, Ankara’da ise 41.64 TL olması bekleniyor.

Motorin fiyatındaki düşüş pompa fiyatına yansıyacak: 1 lira 40 kuruş indirim bekleniyor

Güncel motorin fiyatları ise şöyle:

İSTANBUL

Motorin 42.18 TL/LT

ANKARA

Motorin 43.04 TL/LT

Zam Enerji Finans Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur