Lokal seçimlerde el değiştiren birçok belediyede, yeni başkan ve yönetimler devraldıkları devasa borçlar karşı şaşkına dönerken, bir takım başkanlar da duruma tepki uygulamak ve halkı bilgilendirmek için mevcut borçları taşıyan afişleri halkla paylaştı.

ORTAHİSAR’DA ŞAŞIRTAN BORÇ TABLOSU

Yeni yönetimleri şaşırtıcı borç tablolarından biri de Trabzon Ortahisar‘da yaşandı. Ortahisar Belediyesi’nin dün yapılan meclis toplantısında 2023 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. Belediye Başkanı Ahmet Kaya, toplantıda belediyenin parasal tablosunu değerlendiren bir tavır yaptı.

“FAZLA AĞIR VE VAHİM BİR TABLOYLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

Ahmet Kaya şunları söyledi; “Bu rakamlarla karşılaşınca üç gün baş ağrısı çektim. Üç gün boyunca baş ağrısından uyuyamadım çünkü soru önergemizde bize verilen borç miktarı 110 milyon TL civarındaydı. Fakat hemen şimdi sizler de duydunuz, 800 milyon gibi heybetli bir borç yüküyle aleyhinde karşıyayız. Fazla ağır ve vahim bir tabloyla aleyhinde karşıyayız. Belediyemizin gelirleri de imkanları da emin. Personel sayımız, aylık ödemelerimiz emin. Bu şehrin bir evladı olarak, kentim namına üzülerek söylüyorum, apaçık korkunç ve ağır bir tablo var. Tabi bu yükün altına her zaman birlikte girdik. Burada yalnızca kendimi veya grubumuzu kastetmiyorum, Sayın Kınalı demin cana yakın bir hitabe yaptı. Kentin menfaatleri için birlikte olacağımızı açıklama ettiler. Sayın Kavanoz da benzer duyarlılıkla meseleye yaklaştı. Bu anlamda hem MHP grubuna ayrıca AK Parti grubuna teşekkür ediyorum.

“BİZ ŞİKAYETÇİ ALMAK İÇİN GELMEDİK”

Hepimiz bu kentin evladıyız, hepimiz daha hoş bir Trabzon’da yaşamak istiyoruz. Daha yaşanabilir bir Trabzon olsun istiyoruz. İmkanlarımızı, kaynaklarımızı bereketli kullanmak istiyoruz fakat besbelli da böyle bir tablo var. Biz şikâyetçi edinmek için gelmedik. Biz bu yükün altına girip bu yükü defalarca birlikte çözmek için bu göreve talip olduk. Bundan daha sonra bütçe disipline uyarı ederek, ödemeleri azıcık kısarak, tasarruf ederek, gelir artırıcı tedbirler alarak, kaynaklarımızı verimli kullanarak daima birlikte bu yükü hafifletmeye çalışacağız. Bunun yanına şehrimizin bizden beklentisi fazla, bu beklentileri de karşılamaya çalışacağız.”

31 Mart Lokal Tercih Sonuçları İçin Tıklayın

Baş Ağrısı Ahmet Kaya Ortahisar Trabzon Politika Ekonomi Güncel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur