İstanbul‘da polis ekipleri kadar oto protez parça kaçakçılarına karşın gerçekleştirilen operasyonlarda, piyasa değeri 90 milyon lirayı bulan 5 bine yakın kaçak protez parça ele geçirildi. Operasyonda 8 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

İHBARI ALAN EKİPLER HAREKETE GEÇTİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Müdürlüğü ekipleri, yurda kaçak yollarla getirilen otomobil değiştirme parçaların Bayrampaşa, Bakırköy, Gaziosmanpaşa, Bahçelievler ve Zeytinburnu ilçelerinde yer alan ambar ve işyerlerinde saklanarak piyasaya sürüldüğü bilgisine ulaştı.

Oto yedek parça kaçakçılarına operasyon! Ele geçirilenlerin piyasa değeri 90 milyon TL

SERI HALINDE BASKINLAR DÜZENLENDİ

Kaçakçılıkla uğraş dahilinde yürütülen soruşturma çerçevesinde harekete geçen polis ekipleri, Türkiye’ye değişik gümrük kapılarından sokulduğu öğrenilen binlerce yerine geçen kimse parçanın saklandığı adresleri bir bir saptama ederek dükkan ve depolara dün peş peşe başat düzenlendi.

Oto yedek parça kaçakçılarına operasyon! Ele geçirilenlerin piyasa değeri 90 milyon TL

269 VASITA DİREKSİYONU ELE GEÇİRİLDİ

Polis ekiplerinin düzenlediği zincirleme operasyonda haklarında yakalama kararı bulunan 8 değişken gözaltına alındı. Etken yapılan adreslerdeki aramalarda ise piyasa değeri takriben 90 milyon lirayı bulan farklı marka ve modelde 269 vasita direksiyonu ve 4 bin 477 oto yedek parçası ele geçirildi.

Oto yedek parça kaçakçılarına operasyon! Ele geçirilenlerin piyasa değeri 90 milyon TL

Yurda kaçak yollarla sokulan ve yüklü miktarda aidat kaybına neden olan yedek parçalara güvenlik göre el konulurken, yakalanan şüpheliler hakkında “5607 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçundan operasyon başlatıldı. Parça kaçakçıları, gözaltına alındıktan sonradan ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Şüpheliler ile ilgili yürütülen tahkikat işlemleri devam ederken, ele geçirilen oto protez parçaları İstanbul Güvenlik Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’nde bulunan yerleşkesinde sergilendi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Işlem İstanbul Türkiye 3.Sayfa Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur