Özel okullarda öğretmenlere sunulan düşük maaşlar bir öğretmenin anlatımıyla bir kez daha ortaya çıktı. İş görüşmesi sırasında kendisine her gün çalışma karşılığında 6 bin 500 TL önerge edildiğini anlatan öğretmen duruma “Çok kırgınım, üzgünüm ve öfkeliyim.” ifadeleriyle tepki gösterdi.

3 AY TEST SÜRESİ SONUNDA ASGARİ ÜCRET

Gittiği meslek görüşmesiyle ilgili ayrıntıları video paylaşımıyla anlatan öğretmen kendisine 3 ay test süreci içinde haftanın 7 günü egzersiz şartıyla 6 bin 500 TL ücret öneri edildiğini ve kabul edildiği takdirde de asgari ücretle devam edeceğini söyledi. Öğretmen, durumu şu ifadelerle paylaştı:

“Eskişehir’de özel bir anaokuluyla görüşmeye gittim. İlk 3 ay deneme süresi, saat 12 ve 16 saatleri arası hafta sonu dahil egzersiz. Hafta sonu 4 bambaşka atölye planlamam isteniyor. Bunun karşılığında aylık 6 bin 500 TL.”

“FAZLA KIRGIN VE ÖFKELİYİM”

Hoca, itirazı sonrası test süresinin 1 avuç içi düşürüldüğünü belirterek haftanın 7 günü sürecek alıştırma sonunda kabul edildiğinde ise maaşının en düşük aidat düzeyinde olacağını söyledi.

Okul müdürünün, okul sitesinde velilere göstermek için sertifika almayı gerekli tuttuğunu gösteren Gazi Üniversitesi mezunu öğretmen, öğretmenlerin maruz kaldığı durum sebebiyle fazla kırgın, dertli ve şahlanmış olduğunu söyledi. Mesleğin değersizleştirilmesine ve minimum ücretle çalışmak zorunda bırakılmalarına tepki gösteren öğretmen, binlerce meslektaşının yaşadığı sıkıntılara çevirmen oldu.

Minimum Ödenti Eğitim İş Dünyası Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur