Sağlık Durumu Bakanlığı, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere farklı branşlarda 8 bin kesintisiz emekçi alımı yapacağını duyurmuştu. Bakan Koca, alımlarla ilgili detayları paylaştı.

KURA ÇEKİLİŞİ CANLI YAYINLANACAK

Kabine toplantısının ardındaki işçi alımına ilişkin açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İŞ-KUR’a yapılan başvurular arasından kura ile 8 bin emekçi alımı yapacağız. Çok kısa vakit içinde Bakanlığımız merkezinde noter huzurunda ve YouTube üzerinden canlı yayınla kura çekilişini gerçekleştireceğiz. Kura çekilişinin ardından, görüşme olmadan, yakın zamanda yerleştirme işlemlerini tamamlayacağız” dedi.

“ÖDEV SÜREÇLERİ EN KISA SÜREDE TAMAMLANACAK”

Bakan Koca 27 bin personelin alım süreci ile ilgili detayları da paylaştı: “ÖSYM sipariş verme sonuçlarını açıkladı. Sözleşmeli pozisyonlara 27 bin çalışma arkadaşımızın herhangi bir görüşme süreci olmadan atamaları yapıldı. Yeni alıştırma arkadaşlarımız inşallah en kısa sürede görev süreçleri tamamlanarak görevlerine başlayacak ve bize zorlama verecekler.”

“SÖZLEŞMELİ KADRO SAYISINDA 9 BİN ARTIŞ OLDU”

Tıpta Alt Dal Uzmanlık Eğitimi sonuçlarının önümüzdeki günlerde ÖSYM kadar açıklanacağını söyleyen Koca,”Son meydana çıkan yasa ile sözleşmeli kadro sayısında 9 bin yükselme oldu. Bu artışla birlikte başlangıçta Ankara ve İstanbul haricen tüm bağlı dal uzmanları artık sözleşmeli olacaklar. Kadro sayısının süreçte artışıyla tüm tabi dal uzmanları sözleşmeli olabilme imkanına kavuşacaklar. Seçim sonuçlarının ÖSYM tarafından önümüzdeki günlerde açıklanmasını bekliyoruz. Ast dal uzmanlığının yüksek oranda tercih edildiğini her zaman birlikte göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Afiyet Bakanlığı Ekonomi Güncel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur