Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 21 Mart’taki Kayseri mitinginde “Kamu bankaları emeklilere 8-12 bin lira arasında promosyon ödemesi yapacak” açıklaması sonrası SGK’dan uyarı çeken bir yorumlama geldi. SGK’dan vefat aylığı bölge 3,3 milyon adalet sahibinin de başvurmaları halinde 5 bin TL promosyon alacağı bildirildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu‘ndan (SGK) vefat aylığı alan 3,3 milyon yargı sahibine başvurmaları halinde 5 bin TL promosyon ödenecek.

SGK'dan ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine başvurmaları halinde 5 bin TL promosyon ödenecek


SGK’dan konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kurumumuzdan aylık alan 12,7 milyon emeklimiz bulunmaktadır. Emeklilerimize aylık ödemeleri Bankalar yoluyla yapılmaktadır. Emekli aylığı bölge vatandaşlarımıza karşın promosyon ödemeleri Kamu Bankalarında yaklaşık 2 katına çıkarılarak 8 bin ila 12 bin lira arasında belirlenmiştir.

“BAŞVURANLARA 5 BİN LİRA PROMOSYON ÖDEMESİ YAPILACAK”

BUNUN DIŞINDA, SGK’dan ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine de, başvurmaları halinde 5 bin lira promosyon ödemesi halk bankalarımızca yapılacaktır. Bankalar göre promosyon ödenebilmesi için emeklilerimizin ve yargı sahiplerinin bankalara başvuruda bulunmaları gerekmektedir.”

SGK'dan ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine başvurmaları halinde 5 bin TL promosyon ödenecek

SGK, belirlenen tutarların asgari seviyede olduğunu, bankaların kendi uygulamaları doğrultusunda promosyon miktarlarını artırabileceklerini de açıkladı. öte taraftan öteki bankalarla ilgili çalışmaların sonuçlarının da keza paylaşılacağı aktarıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDEYİ VERMİŞTİ

21 Mart’ta AK Parti Kayseri mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli promosyonlarına ilişkin, “Ulus bankalarımız bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını alınan aylığa kadar 8 bin lira ile 12 bin lira aralarında belirledi. Öteki bankaların da bu rakamların aşağı kalmayacak şekilde promosyon ödemeleri yapacağına inanıyorum.” demişti.

Kaynak: Haberler.com / Ekonomi

Sosyal Emniyet Kurumu Ekonomi Güncel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur