31 Mart seçimlerinde de belirleyici olan rol oynayan idareli sıkıntılar ve hayat pahalılığı vatandaşların en büyük dertlerinden biri haline gelirken Define ve Maliye Bakanı Mehmet Yıldırım yaptığı açıklamayla enflasyonu tek haneye düşürmeyi programlarının temel hedefi olarak belirlediklerini söyledi.

“İSTİKRAR OLMADAN KALICI KOLAYLIK ARTIŞI MÜMKÜN DEĞİL”

Fiyat istikrarı olmadan gelir dağılımında adalet ve kalıcı refah artışının muhtemel olmadığını bildiren Bakan Şimşek şöyle devam etti; “Bunun yanı sıra vergide adaleti takviye etmek için önemli düzenlemeler yaptık. Mesela;

En Az ücreti ücret dışı bıraktık,Kazanç vergisi tarifesinde en daha aşağı dilimdeki ücret oranını düşürdük, en üst dilimdeki vergi oranını yükselttik,Kurumlar vergisi oranını artırdık, banka ve finans kurumları için daha yüksek oran belirledik.

“BILGIN GÜCÜNÜ ARTIRMAK İÇİN ARALIKSIZ ÇALIŞIYORUZ”

Vatandaşlarımızın alım gücünü artırmak için her alanda çalışmalarımıza kesintisiz devam ediyoruz. Programımız transparan, öngörülebilir ve kural bazlı politikalara dayalı olup ülkemizin kendi programıdır ve başarı ile uygulanmaktadır.

Bakan Şimşek: Enflasyonu tek haneye düşürmeyi programımızın temel hedefi olarak belirledik

“ÜLKEMİZİN SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN YAPACAK FAZLA İŞİMİZ VAR”

Bir süredir yalan haberlerle kasti bir şekilde gündem oluşturulmaya çalışılıyor. Bizim derdimiz memlekete hizmet, gündemimiz yoğun. Bu zorlama coğrafyada ülkemizin sorunlarını çözmek, potansiyelini ve performansını çoğaltmak için yapacak fazla işimiz var.

“VATANDAŞLARIMIZIN REFAHI KALICI OLARAK ARTACAK”

Enflasyonu çökertmek, cari açığı azaltmak, bütçe disiplini tesis etmek ve yapı sorunları çözmek konusunda kararlıyız. Cumhurbaşkanımızın başından beri tam takviye verdiği programımızı daha da güçlendireceğiz. Programımız hedeflerine ulaştığında, vatandaşlarımızın refahı da kalıcı olarak artacaktır.

“ÜRETİLEN DEDİKODULARA İTİBAR ETMEYİNİZ”

Vatandaşlarımızdan istirhamım; üretilen dedikodulara haysiyet etmeyiniz ve politikalarımız ile ilgili bizden duymadığınız hiçbir haber veya söylentiye lütfen inanmayınız.”

Bakan Şimşek: Enflasyonu tek haneye düşürmeyi programımızın temel hedefi olarak belirledik

Mehmet Yıldırım Maliye Rahatlik Finans Politika Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur