Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Define ve Maliye Bakanı Mehmet Yıldırım ile TBB Idare Kurulu’nun 12 Mart’ta bir araya geldiği iftar yemeğinin lüks bir restoranda yapıldığı ve Bakan Şimşek’in iftara katılan bankacılara “faiz artırma talimatı” verdiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı yönünde bir açıklamada bulundu.

YEMEK İSTANBUL FİNANS MERKEZİ’NDE

TBB açıklamasında Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek ile Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu’nun 12 Mart’ta mütevazı bir iftar yemeğinde bir araya geldiği ve görüşmenin İstanbul Finans Merkezi’ndeki Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’nde yapıldığı belirtildi.

“BAKAN ŞİMŞEK’İN FAİZ TALİMATI VERDİĞİ DÜRÜST DEĞİL”

TBB açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Yapılan görüşmede ekonomideki ve bankacılık sektöründeki aktüel gelişmelere dair değerlendirmelerde bulunulmuştur. Sayın Uzlaştırma Yarkadaş’ın bu yemeğin lüks bir restoranda yapıldığı iddiası, kasti ve kötü niyetli bir çarpıtmadır. Sayın Bakan’ın iftara katılan bankacılara ‘faiz artırma talimatı’ verdiği yönündeki iddia da kuşkusuz doğru değildir. Haberde konu edilen tüm hususlar iftiradır. Türkiye Bankalar Birliği adının siyasete alet edilmemesi hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi, ilgili bütün kesimlerden beklenmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

Kaynak: AA / Ekonomi

Mehmet Yıldırım Politika Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur