TBMM’de fahiş fiyat artışı ve stokçuluk cezalarının artırılmasını da içeren kanun teklifinin komisyonda görüşmelerine Komite Başkanı AK Partili Mustafa Varank ile CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan aralarında geçen tavır damga vurdu.

İKRAM EDİLEN KURUYEMİŞLERİ GÖSTERDİ: ADAM BAŞI 60 LİRA ZARARIMIZ VAR

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Natürel Kaynaklar, Data ve Teknoloji Komisyonu’nda, yanına varılmaz pahada fiyat artışı ve stokçuluk cezalarının artırılmasını da taşıyan Türk Ticaret Kanunu ile Bir Takım Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi görüşüldü.

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, komisyonda milletvekillerine ikram edilen kuruyemişi dikkat çekici ederek “Yanına Varılmaz Pahada fiyat diyoruz değil mi? Önümüzde kuruyemiş var, tavuk ve et arasında, kilosu 400 lira. Valla bunu yersek Başkanım, adam başı 60 lira zararımız var. Yanına Varılmaz Pahada fiyat burada işte, yanına varılmaz pahada fiyat aidat artışında.” diye konuştu.

TBMM'deki fahiş fiyat görüşmelerine kuruyemiş damga vurdu! Bakan Varank: Bir daha yapmayalım

VARANK: BUNDAN SONRA KURUYEMİŞ KOYDURMAYALIM

Komite Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, Arslan’ın bu sözleri üstüne, “Madem bizim misal olmamız lüzumlu. Bundan daha sonra bu kuruyemişleri koydurmayalım.” dedi.

AĞBABA İLE VARANK ARASINDA ŞATAFAT TARTIŞMASI

CHP Malatya Milletvekili Ağbaba ise enflasyonu ortaya çıkaran sebeplerin düzeltilmediği sürece yanına varılmaz pahada fiyat ve stokçulukla çaba edilemeyeceğini belirterek “Tabii iyi şeyleri AK Parti hükümeti yapıyor, köprüleri yollar… Fakat kötü bir şey olunca kim yapıyor, onu ya faiz lobisi yapıyor ya üstteki akıl yapıyor. Şu Anda de suç üç harfli marketlerde fakat Allah için hiç ekonomiyi, ülkeyi yönetenlerin suçu günahı değil. Yakında semt bakkallarına da inersiniz. Mazot iki kat artmış, gübre ilaç fiyatları 3 kat artmış, tedbiri marketçilere, stokçulara cinayet vererek çözmeye çalışıyorsunuz. Yeni bir hedef yaratıyorsunuz ve o niyet üstünde Don Kişot’un yaptığı gibi savaşıyorsunuz. Şatafattan, ihtişamdan, israftan vazgeçerseniz bu işler çözülür. Biz sarayın içini görmüyoruz ama yeni alınan belediyeleri görüyoruz. Şehzadeler Belediyesi görse Fatih Sultan Mehmet, ‘Niye bunu düşünemedim)’ diye kıskanır.” diye konuştu.

Komisyon Başkanı Varank, Veli Ağbaba’nın sözlerine “Tekirdağ Belediyesi’ne bir bakın 1100 odalı” diye yanıt verdi. Ağbaba ise, “İhtişam ve şatafatta maşallah elinize su dökemeyiz, Sancaktepe’ye bakın. VİP salonlarını bir görmenizi nasihat ederim.” diye karşılık verdi.

TBMM'deki fahiş fiyat görüşmelerine kuruyemiş damga vurdu! Bakan Varank: Bir daha yapmayalım

Kaynak: ANKA / Politika

Mustafa Varank Ednan Arslan Milletvekili AK Parti İzmir Politika Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur