THY, İran ile İsrail arasında yaşanan stres sebebiyle iptal edilen Irak, Ürdün ve Lübnan seferleriyle ilgili yaptığı tanımlama ile yolcuların bedava rezervasyon değişikliği yapabileceğini duyurdu.

Türk Hava Yolları (THY) İran’ın İsrail’e yönelik füze ve İHA saldırıları nedeniyle iptal edilen Irak, Ürdün ve Lübnan uçuşlarına ilişkin tanımlama yaptı.

İran’ın İsrail’e yönelik insansız hava araçları ile yaptığı saldırının arkasında çoğu ülke hava sahasını kapatmış ve fazla sayıda sefer iptal edilmişti.

BİLET SÜRESİ 31 MAYIS’A DEK UZATILACAK
Türk Hava yolları (THY) tarafından iptal edilen seferler ile ilgili yapılan açıklamada, “Değerli Yolcularımız, Irak, Ürdün ve Lübnan’daki mevcut durum nedeniyle, 13 Nisan 2024 ve öncesinde düzenlenmiş biletler için 13 Nisan 2024-22 Nisan 2024 tarihleri arasındaki Irak, Ürdün ve Lübnan varışlı ve çıkışlı seferlere belirli tüm yolcularımızın 22 Nisan 2024 tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla, rezervasyon değişiklikleri ücretsiz yapılacaktır. İade talepleri ise bilet kuralları kapsamında yapılacaktır. Bilet süresinin uzatılmasıyla ilgili değiştirme cezası alınmaksızın biletin geçerliliği 31 Mayıs 2024 tarihine değin uzatılabilecektir. İlgili uygulamalar Türk Hava Yolları tarafından icra edilen seferlerde geçerli olacaktır” denildi.
sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur