Kırmızı etin gerisinde beyaz ette de görülen fahiş fiyat artışları sonrası Ticaret Bakanlığı tavuk ihracatına yasaklanmış getirmeyi de kapsayan tedbirlerle fiyatlarda dengeyi sağlamaya çalışacak.

KIRMIZI ET PAHALANINCA BEYAZ ETE TALEP ARTTI

Yüksek fiyatlarda seyreden kırmızı etin Ramazan ayı öncesinde yeniden artışa geçmesi sonrası beyaz ete yönelen vatandaşlar tavuk etinde de fahiş zamlarla karşılaştı. Ortaya çıkan durum, beyaz ete ulaşmayı zorlaştırırken vatandaşlar da fiyatların daha akla yatkın bir seviyeye inmesi için çözüm beklentisine girdi.

İHRACAT YASAĞIYLA FİYATLAR DENGELENECEK

CNN Türk TV’nin aktardığına göre Ticaret Bakanlığı, beyaz etteki yanına varılmaz pahada fiyat sorununu çözmek için tavuk ihracatına yasaklanmış getirmeye hazırlanıyor. Yasakla yurt dışına ihraç edilen tavuk, iç piyasaya yönlendirilecek ve bu nedenle fiyat artışı engellenecek.

BAKAN BOLAT: FIRSATÇILARA İZİN VERMEYECEĞİZ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, piyasadaki fiyat artışlarıyla ilgili son açıklamasında “Fırsatçılara, stokçulara, karaborsa zihniyetine izin vermeyeceğiz. Önümüzdeki yakın günlerde yeni düzenlemelerle bu konuda fazla daha sıkı şekilde bir egzersiz içinde yola devam edeceğiz.” demişti.

Ticaret Bakanlığı İhracat Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur