Turizmde Ramazan Bayramı tatili hazırlıkları başladı. Gözler hükümetin bayram tatili ile ilgili kararına çevrildi. Tatilin 9 güne çıkarılmasını talep eden sektör temsilcileri, kararın erken açıklanması için çağrı yaptı.

‘); }

Turizmde Ramazan Bayramı tatili hazırlıkları başladı. Ramazan Bayramı bu yıl 10 Nisan Çarşamba gününe denk geliyor. Turizmciler, 8 Nisan’ın tatil edilmesini ve bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasını talep ediyor. Sektör temsilcileri, kararın erken açıklanmasının sektör için olumlu olacağının altını çiziyor.

Türkiye Yolculuk Acentaları Birliği (TÜRSAB), bayram tatili ile ilgili kararın erken açıklanması için çağrı yaptı. NTV’ye konuşan TÜRSAB Başdanışmanı Hamit Kuk, bu nesil tatillerin evvelden belirlenmesinin turizmcilerin daha iyi plan yapmasını sağladığını belitti.

REZERVASYONLARDA SON DURUM

Hükümetin erken davranmasını umduklarını belirten Kuk, Bayram Tatili’nin 9 gün olması durumunda 6 Nisan’dan 14 Nisan’a dek tatil süreci ortaya çıkacağını açıklama etti.

Avrupa pazarından fazla zinde rezervasyon talebi aldıklarını bildiren Kuk, 2024 yılını önceki yılın yüzde 10 üstünde tamamlayacakları öngörüsünde bulundu.

RUSYA İLE ÖDEMELERDE SORUN YAŞANIYOR MU?

Kuk, turizm sektöründe Rusya ile ödeme veya para transferi konusunda herhangi bir can sıkıntısı yaşanmadığını açıkladı. Kuk, “Halihazırda böyle bir sorun yok lakin dedikodular var. Bize yansımış bir durum söz konusu yok” dedi.

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur