Küresel ekonomik kriz sebebiyle Türkiye‘de iflas ve konkordato açıklayan fazla sayıda şirketin yanı sıra, küresel ölçekli şirketlerin de iflas haberleri seri halinde duyulmaya devam ediyor. Ürettiği yılbaşı ağaçları ile Türkiye pazarında da oldukça zinde bir satıcı konumunda bulunan ABD merkezli konut eşyaları üreten perakende zinciri Christmas Tree Shops iflas etti.

İFLAS HABERLERİNE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ

Küresel kriz sebebiyle yaşanan iflas haberlerine bir yenisi daha eklendi. ABD merkezli ev eşyaları üreten perakende zinciri Christmas Tree Shops açıkladığı iflas kararının peşinde şipşak 72 mağazasını kapattı.

TÜRKİYE’DE DE ÜRÜN SATIŞLARI VARDI

Özellikle yeni yıl kutlamalarına yönelik ürettiği ürünler ile dünyanın birçok bölgesinde satış yapan şirket, ürettiği yılbaşı ağaçları ile Türkiye pazarında da oldukça kuvvetli bir satıcı konumundaydı.

Türkiye pazarında da yer alıyordu! Ev eşyaları satan Christmas Tree Shops iflas bayrağını çekti

DÜŞÜK PERFORMANS BILDIREN 10 ŞUBESİNİ KAPATMIŞTI

50 yılı aşkın bir süredir, indirilmiş perakendeci konut mobilyaları, yiyecekler, oyuncaklar ve yatak odası takımlarının yanı sıra benzer adı içeren yılbaşı süsleri ve sepetleri satan şirket, iflas belirtilerinin ortaya çıkması üzerine ilk aşamada düşük performans belirten 10 şubesini kapatmıştı.

BÜTÜN ŞUBELER KEPENK İNDİRDİ

Buna karşın şirket, kapatılan 10 şirketin gerisinde performanslar ve gelirler tablosunda beklediği artışı gösteremedi. Bu şart, şirkete ait tüm şubelerin kepenk indirmesine niçin olurken, açıklanan iflas bildiriminden sonra geriye doğru kalan 72 şube de kapatıldı.

Türkiye Finans Dünya Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur