İstanbul‘daki fahiş site aidatları uzun zamandır kamuoyunun gündemini meşgul ederken bir yana da gözler site yöneticilerinin aldıkları maaşlara çevrildi. Site sakinlerinin şikayetleri her geçen gün artarken, İstanbul’daki ortalama bir site yöneticisinin aldığı maaş ise öbür bir kavga yarattı.

“ÇAKARLI ARAÇLARLA SİTEYE GİRİYORLAR”

Show Haber’e konuşan uzman ad “İstanbul’da bazı site yönetcileri hatta site müdürleri dahi 150 – 200 bin TL’ye dek ücret alabiliyor. Bu da kat maliklerimizin cebinden çıkıyor. Mafyatik grupların eline geçmiş vaziyette site yönetimleri. Çakarlı araçlarla siteye girenler bile var” dedi.

200 DAİRELİK SİTEDE 150 BİN TL MAAŞ

Hem site aidatının belirlenmesinde hem de site yöneticisinin maaşını belirlemede genel kurulun kararının başlıca olduğunu bildiren uzman ad, “200 dairelik bir sitede 150 bin TL kendine ücret yazdırdığıyla ilgili kişisel yöneticinin talebi olmuş ve genel kuruldan geçmiş” ifadelerine yer verdi.

YURTTAŞ DURUMA TEPKİLİ

Vatandaşlar ise yaşanan bu duruma tepkili… Yapılmayan işlerden bile vergi istek edildiğini gösteren vatandaşlar, devletin duruma el atarak denetimlerini sıklaştırması gerektiğini savunuyor.

Kaynak: Haberler.com / Emlak

İstanbul Emlak Hayat Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur